Porady

Ubrania, które powinny znaleźć się w szafie filigranowych kobiet

Ubrania, które powinny znaleźć się w szafie filigranowych kobietWiększość kobiet chciałaby dodać sobie wzrostu. Jakie ubrania sprawią, że filigranowe panie będą wyglądać na wyższe niż są w rzeczywistości?

Idealne ubrania dla niskich kobiet

Filigranowe kobiety powinny dla siebie wybierać:

–    proste sukienki odcinane pod biustem. Sukienki w stylu empire optycznie wydłużają nogi i wysmuklają sylwetkę;

–    ołówkowe spódnice, mini i dopasowane sukienki. Muszą podkreślać figurę, szczególnie nogi i talię. Nie mogą jednak być za obcisłe. W ten sposób można zyskać kilka centymetrów więcej.

–    ubrania w stylu lat 50. i 60. Styl tych lat jest idealny dla filigranowych pań. Sprawdzona opcja dla niższych kobiet  to krótkie płaszczyki i żakiety w stylu Jackie Kennedy. Także proste spodnie rurki i proste dżinsy są idealne: wydłużają nogi.

Warto pamiętać, że wzrostu dodają także ubrania zestawione w tych samych lub zbliżonych do siebie odcieniach. Sylwetki nie skrócą również ubrania w drobne desenie. Optycznie wzrostu dodadzą również buty w cielistym kolorze.

Ubrania, których nie powinno się nosić

Filigranowe kobiety powinny unikać ubrań:

–    w kolorach, które ze sobą kontrastują, na przykład łącząc czerwoną spódnicę z czarną bluzką sprawią, że będą wydawać się jeszcze niższe. Nie polecamy także ubrań z gęstymi marszczeniami, żabotami i dużymi ozdobami;

–    w poprzeczne pasy i z poziomymi szwami. Nie tylko skracają sylwetkę, ale także ją poszerzają;

–    dużych dodatków. Filigranowe panie powinny unikać przytłaczających drobną sylwetkę toreb shopper. Nie wskazane są także duże kapelusze i masywna biżuteria.;

–    by nie wyglądać na jeszcze niższą  należy unikać również noszenia bluzek z nietoperzowymi rękawami i obszernych dzianinowych sukienek.

Niskie kobiety dobrze wyglądają w ubraniach blisko ciała. Idealne są ciuchy o prostym kroju, które nie mają widocznych poziomych linii, cięć i szwów. Sylwetkę wysmuklają pionowe linie, spódnice i spodnie z wysokim stanem, drobne desenie. Filigranowym paniom bardzo mocno sprzyja styl lat 50. i 60. Warto o tym pamiętać kompletując swoją garderobę.