Leasingowanie służbowych samochodów
Informacje

Leasingowanie służbowych samochodów

Rozwiązania finansowe dla biznesu są coraz bardziej ciekawe i nowoczesne. Coraz bardziej popularnym narzędziem finansowym wśród polskim przedsiębiorców staje się leasing. Zdecydowana większość z nich decyduje się na leasing służbowych pojazdów.

Jaką ofertę przygotowały firmy leasingowe?

Popularność leasingu sprawiła, że w Polsce prowadzi działalność wiele firm leasingowych. Wśród mnóstwa ofert wyróżnia się ta, którą przygotowała spółka Santander Consumer Multirent. Oferta spółki został przygotowana z myślą o firmach bardzo różnej wielkości. Co ważne, nie ma znaczenia w jakiej branży dana firma działa. Leasing samochodów jest ofertą skierowaną do małych i średnich firm. Mogą o niego ubiegać się także makro przedsiębiorstwa oraz duże korporacje. Leasing samochodów jest instrumentem finansowym, z którego mogą skorzystać także rolnicy. Spółka leasinguje nowe bądź używane (maksymalnie pięcioletnie) samochody nowe i używane. Przedmiotem umowy leasingowej mogą być nie tylko samochody osobowe, ale także dostawcze. Samochody mogą zostać sprowadzone z krajów członkowskich Unii Europejskiej. Jak widać, oferta przygotowana przez tę spółkę już na samym początku prezentuje się bardzo interesująco.

Dlaczego właśnie leasing operacyjny?

Leasing na samochód może mieć różny charakter. Santander Consumer Multirent specjalizuje się w leasingu operacyjnym. Dla przedsiębiorców ta forma leasingowania jest bardzo korzystna. W koszty uzyskania przychodu mogą zostać wliczone wszystkie raty leasingowe. Również podatek VAT może zostać zapłacony w ratach. Po zakończeniu umowy leasingowej przedsiębiorcy mogą zwrócić leasingowany samochód do firmy leasingowej, ale mogą też go od niej odkupić na bardzo korzystnych warunkach. Nic więc dziwnego, że leasing operacyjny cieszy się wśród polskich przedsiębiorców znacznie większą popularnością niż leasing finansowy.

Leasing na samochód to jedna z możliwości sfinansowania służbowych aut. Należy podkreślić, że leasing nie zmniejsza zdolności kredytowej firmy i pozwala zachować płynność finansową.