Porady

Kredyt mieszkaniowy lepszy niż wynajem

Dużo pracujemy, niekiedy od świtu do nocy. Czasami dużą część z zarobionych pieniędzy przeznaczamy na opłaty związane z wynajmem mieszkania. Ale czy jest to opłacalne? Czy comiesięczne wydanie 1500 zł lub więcej na coś co nie należy do nas jest dobrym posunięciem?

Otóż, nie bardzo. Dlatego zamiast płacić za czyjąś własność lepiej jest kupić mieszkanie. Oczywiście, nie jest to rzecz tak prosta jak się wydaje, ale w realizacji takiego przedsięwzięcia pomóc może nam kredyt mieszkaniowy.

Decydując się na zakup własnych czterech ścian będziemy mieli pewność, że jesteśmy na swoim

Że nikt nie wypowie nam umowy najmu w najmniej oczekiwanym momencie. Zaciągnięcie kredytu nie może być oczywiście sytuacją spontaniczną, jednak to z całą pewnością dobre posunięcie. Jeśli spełniasz odpowiednie kryteria stawiane przez banki, uzyskanie takiego finansowania nie powinno być problemem. Oczywiście kryteriów może być sporo jednak najważniejszym jest Twoja zdolność kredytowa. Jeśli masz dobrą spokojnie uzyskasz kredyt mieszkaniowy w każdym banku. Kredyt hipoteczny możesz przeznaczyć na zakup mieszkania, domu lub zakup gruntu. Po co więc męczyć się u rodziców, czy płacić komuś za coś co nie nigdy nie będzie nasze. Niekiedy rata zaciągniętego kredytu może być niższa niż koszt wynajmowanego mieszkania. Należy pamiętać także, że aby uzyskać kredyt musisz także mieć wkład własny.

Ustalany jest on indywidualnie, w każdym banku będzie to inna kwota

Ważne jest jedno aby decydując się na zaciągnięcie kredytu mieć pewność, że jesteśmy w stanie go spłacić. Więc jeśli Ty i Twój partner macie stałą pracę to czemu nie? W końcu pracujesz na swoje nie na cudze. Warto usiąść i policzyć czy to się opłaci. Przeanalizować swoją sytuacje na spokojnie, a potem udać się do banku. Można także urządzić sobie wycieczkę po bankach w poszukiwaniu najlepszej opcji dla siebie. Takie rozwiązanie jest najlepsze, nigdy nie poprzestawaj na jednej z instytucji finansowych, ofert dobrze jest najpierw porównać. Jeśli dobrze wybierzesz to nie zdążysz się obejrzeć, a będziesz szczęśliwym posiadaczem własnego mieszkania.