Pompy ciepła powietrze woda – Specyfikacja i zalety
Technologie

Pompy ciepła powietrze woda – Specyfikacja i zalety

Pompa ciepła może być fantastyczną i mądrą inwestycją. Jednak ważne jest, aby upewnić się, że będzie pasować do twojego domu.

Co to są pompy ciepła?

Pompy ciepła powietrza woda to systemy, które pompują ciepło z jednego punktu do drugiego za pomocą tak zwanej sprężarki i cyrkulacji struktury gazowego lub też ciekłego czynnika chłodniczego. Tym samym ciepło jest pobierane w wygodny sposób ze źródeł zewnętrznych, a następnie pompowane do wnętrza. Pompowanie ciepła jest ekonomiczne, gdyż proces ten zużywa znacznie mniej energii niż typowe metody zamiany energii elektrycznej w ciepło. Ponadto w miesiącach letnich cykl można odwrócić, a urządzenie będzie działało jak klimatyzator, dzięki czemu będzie wielofunkcyjne. Pompy ciepła powietrze woda, są najbardziej wydajną alternatywą dla układów paliwowych, olejowych i elektrycznych, jeśli chodzi o proces ogrzewania i chłodzenia. Zapewniają większą wydajność ogrzewania i chłodzenia, jeśli chodzi o ilość energii elektrycznej, która jest używana do ich zasilania. W rzeczywistości współczynnik sprawności może wzrosnąć nawet o 300%.

Główne zalety pomp ciepła

Pompa ciepła obniża koszty energii elektrycznej o ponad połowę. Płać tylko za prąd według specjalnej zielonej stawki. Jesteś niezależny od zmian cen prądu, co jest ważne w tych niestabilnych czasach. Pompa ciepła powietrze woda może pracować do -7 ° C bez rezerwowych źródeł ciepła. Nowoczesne pompy są w pełni zautomatyzowane – nie musisz niczego zmieniać i nieustannie kontrolować. Ogrzewanie, chłodzenie i klimatyzacja są automatyczne. Najważniejszą przewagą pomp ciepła nad innymi metodami ogrzewania jest aspekt społeczny: pompy ciepła zużywają energię ze źródeł odnawialnych. Przestajesz wypompowywać zasoby naszej ziemi, przestajesz wyrzucać szkodliwe substancje do atmosfery. Najważniejszą wadą naszej rzeczywistości pomp ciepła jest to, że ta wymaga początkowej inwestycji. Ma też wysokie wymagania dotyczące sieci elektrycznej. Powinien być to system trójfazowy z minimalnymi spadkami napięcia. Jednak wszelkie wydatki należy tu traktować jako inwestycje w przyszłość. Sprawdź ofertę na https://www.hewalex.pl/oferta/pompy-ciepla-powietrzewoda-do-co-cwu-chlodzenia/