Oprogramowanie Sprzęt

Przydatne dodatki w telefonach

Telefony komórkowe już dawno przestały pełnić jedynie dwie podstawowe funkcje: dzwonienia i wysyłania sms-ów. Producenci oferują nam obecnie coraz to nowe rozwiązania, oparte na nowoczesnych technologiach i pozwalające zamienić telefon w mini-komputer, za pomocą którego wykonamy zadania biznesowe, skontaktujemy się ze znajomymi za pośrednictwem portali społecznościowych, a nawet zaplanujemy trasę i unikniemy korków dzięki komórkowemu systemowi gps.

To tylko niektóre z funkcji i dodatków, jakie znajdziemy we współczesnych modelach telefonów. Przyjrzyjmy się, jakie opcje oferują nam poszczególne z nich. Swoiste połączenie tradycji z nowoczesnością stanowi nokia asha 303 z pełną klawiaturą literową i ekranem dotykowym.

Funkcje biznesowe

Posiada ona szereg funkcji biznesowych: organizer, kalendarz, faks, kalkulator, stoper, a także moduł pracy w samolocie. Ponadto wyposażona jest w aparat fotograficzny, odtwarzacz mp3, radio, Bluetooth i Wi-Fi. Warto jednak zwrócić uwagę, że nokia asha 303 opinie oceniają jakość wykonywanych zdjęć na niską – dodatek w postaci aparatu nie będzie nam więc pomocny. Jak pokazuje nokia 701 recenzja oraz nokia lumia 800 test, modele te są dość podobne w zakresie proponowanych dodatków. Obejmują one aparat fotograficzny z lampą błyskową, matrycą 8 megapikseli i kilkukrotnym zoomem, moduł Bluetooth, Wi-Fi, nawigację GPS, radio, odtwarzacz mp3 oraz program do nagrywania filmów.

Drugi aparat

Nokia 701 posiada ponadto drugi aparat o niższych parametrach, system Java i dzwonki video. Bardzo podobne funkcje posiada także nokia n9 opinie. Należy do nich system GPS, Bluetooth, Wi-Fi, aparat o matrycy 8 Mpx z lampą błyskową, odtwarzacz plików muzycznych, program video, a także wyjście TV. W odróżnieniu od poprzednich smartfonów model ten nie posiada radia. Wybór jednego z wyżej wymienionych telefonów może zależeć od tego, które dodatki będą nam najbardziej przydatne. Pamiętajmy przy tym, że każdy z nich zapewnia nam szybki i płynny dostęp do Internetu oraz maila, a smartfony uwzględniają ponadto możliwość korzystania z serwisów społecznościowych.