Oprogramowanie Sprzęt

Odpowiednia ochrona komputera

Nie ulega wątpliwości, że ochrona komputera przed wirusami jest niezwykle ważna. Jest to konieczność dla każdego użytkownika sieci, której w żadnym wypadku nie możemy pominąć. Każdy z nas powinien zdawać sobie sprawę z faktu, że ryzyko jest realne. Każdy komputer podłączony do sieci, który nie posiada odpowiedniej ochrony jest stale narażony na atak.

Im wcześniej zdamy sobie z tego sprawę tym lepiej dla nas i dla naszych informacji jakie przechowujemy na komputerze. Spustoszenia jakich może dokonać wirus w znacznej mierze zależą od jego typu. Bądź pewien, że bez właściwej ochrony będziesz musiał radzić sobie jednym z tych problemów.

Wirusy

To tylko kwestia czasu kiedy twój komputer będzie musiał zmierzać się z wirusem, który usunie bądź całkowicie zmieni wszystkie pliki, ukradnie adresy mailowe z książki adresowej po to by rozsyłać do Twoich znajomych zawirusowane maile. Bądź pewien, że inne programowanie ochronne na Twoim komputerze przestanie działać a jeśli będziesz miał pecha to może usunąć on istotne dla działania pliki i koniecznością będzie instalowanie od nowa całego systemu. Nie da się ukryć, że te przykłady powinny dać każdemu do zrozumienia, że zainstalowanie dobrego oprogramowania antywirusowego jest koniecznością. Rynek oferuje nam wiele antywirusów i jak wiadomo każdy z nich jest różny.

Antywirusy

Część z nich daje nam gwarancję 90% ochrony a o części nawet nie warto wspominać. Dobry antywirus to taki, który automatycznie pobiera uaktualnienie programu. Jest to bardzo korzystne z nas z racji tego, że sami nie musimy pamiętać o ciągłym uaktualnianiu programu. Bez względu na to jaki program wybierzemy musimy upewnić się, że będzie on włączony przez cały czas. Nie warto jest go wyłączać nawet na moment kiedy zauważyliśmy, że nasz komputer zwolnił pracę. Jest to niezwykle ważne w związku z czym postarajmy się o tym nie zapominać. Czasami firewall nie pozwala na uaktualnienie programu antywirusowego i jeśli wyłączyłeś powiadomienie to nawet najlepszy firewall Cię o tym nie poinformuje.