Porady

Jak dobrze się ubrać?

Jak dobrze się ubrać?Propozycje prezentowane przez projektantów na pokazach mody nie zawsze nadają się do noszenia na ulicy. Obowiązujących trendów w modzie jest całe mnóstwo. Jakie zasady stosować, aby wybrać spośród nich te, w których będziemy czuć się naprawdę dobrze?

Dopasuj ubrania do sylwetki

To pierwsza najważniejsza zasada, która pozwoli nam dobrze wybrać ubrania. Jeżeli ciuch nie będzie dopasowany do figury, nawet w tym najbardziej modnym będziemy wyglądać źle. Warto więc przyjrzeć się atutom i mankamentom swojej sylwetki i pamiętać o nich na zakupach. Najmocniejsze atuty podkreślamy przyciągającym wzrok deseniem lub dopasowanym krojem. To, czego nie lubimy w swojej sylwetce, tuszujemy ciemniejszym kolorem lub lekką tkaniną.

Zainwestuj w ubrania dobrej jakości

Ubrania powinny być przede wszystkim schludne. Nie mogą być pomięte i zużyte. Dlatego też warto inwestować w zakup ubrań, które od nowości wyglądają elegancko i szybko się nie zniszczą. Czasem lepiej jest kupić jedną rzecz dobrej jakości niż kilka kiepskich.

Pamiętaj o dodatkach

Mają wielką siłę, są w stanie nawet najprostszą stylizację zamienić w elegancką. To one też decydują o indywidualnym stylu każdej kobiety. Można pokazać swoją naturę stawiając na artystycznie wykonane kolczyki lub oryginalną broszkę. Czasem dobierając dodatki warto postawić na szczyptę szaleństwa.

Dobrze dobieraj bieliznę

Skryta pod ubraniem niby jest niewidoczna, ale niezwykle ważna. Dobrze dobrane majtki pomogą schować zbyt wypukły brzuszek czy wyeksponują pupę, zaś idealnie dobrany stanik może skorygować kształt piersi.

Nie garb się

Pewna siebie kobieta, która jest pozytywnie nastawiona nie może się garbić. Chodzimy więc proste, uśmiechnięte i wyprostowane. Przyjmując taką postawę niezależnie od tego, co na siebie włożymy, będziemy wyglądać modnie i elegancko.

Od czasu do czasu robimy przegląd swojej szafy. Pozbywamy się za małych ciuchów, wyrzucamy te, które są zmechacone czy pozaciągane. Usuwamy z niej także ubrania, których dawno nie mieliśmy na sobie.