Porady

Przywitaj lato w dobrym stylu!

Przywitaj lato w dobrym stylu!Delikatne bluzki, zwiewne spódnice, kobiece sukienki są nieodzowne na lato. Są idealne dla dojrzałych kobiet i młodych dziewczyn.

Lejące się tkaniny

Latem powrócą sukienki, spódnice i bluzki z cienkich, lejących się tkanin. Mają one dodawać sylwetce lekkości i miękko ją otulać. Pojawią się plisy i falbany. W wersji eleganckiej wybieramy kreacje uszyte ze lśniącego i śliskiego jedwabiu, półprzezroczyste lub ażurowe. Połyskliwe tkaniny i bogate formy są jednak zarezerwowane tylko dla młodych kobiet. Dojrzałe kobiety powinny postawić na klasyczne kroje spódnic, spodni i żakietów. Ich ozdobą powinna być faktura i wzór eleganckiej tkaniny, a nie przepych form. Na połyskliwych tkaninach bardzo ciekawie prezentują się egzotyczne desenie. Wielkim trendem są dekolty typu carmen.

Stonowane stroje

Rozszerzane spódnice, koszule, bluzki i tuniki mają trochę formalny charakter, są więc idealne do pracy. Wśród nich nie zabrakło oczywiście także i tych z najbardziej modnych, zwiewnych i przewiewnych tkanin. Polecamy je uszyte z delikatnego płócienka, wiskozy, cienkiej bawełny – nie gniotą się, a więc nawet po kilku godzinach świetnie wyglądają. Klasyczne fasony są stworzone dla pań w dojrzałym wieku. Fałdy powinny być jednak płaskie i wąskie, subtelne prześwity są dopuszczalne, podobnie jak bardzo drobne ażury. Młodsze panie powinny wybierać stroje z detalami, które nie dodadzą im lat.

Weekendowy luz

W weekend warto postawić na luz. Warto więc pamiętać o tym, że ma nam być przede wszystkim wygodni. Podczas wolnych chwil większość kobiet doceni więc ubrania z delikatnych tkanin: cienkiej bawełny, batystu, wiskozy. Tkaniny te świetnie łączą się z komfortowymi, luźnymi fasonami: szmizjerkami, kopertowymi sukienkami, spodniami w wiązaniem w pasie, spódnicami XL. Dojrzałe panie powinny jednak unikać strojów, które kojarzą się ze stylem hippie. Warto pamiętać, że workowate, bardzo obszerne stroje dodają kilogramów. Gdy góra jest dopasowana do sylwetki, dół stroju powinien być szeroki na odwrót.