Porady

Modne fasony spódnic

Modne fasony spódnicWiększość z nas kocha spodnie. Wiosną i latem warto się jednak z nimi rozstać, tym bardziej, że jest mnóstwo modnych fasonów. Wśród wielu modeli każda kobieta znajdzie więc spódnicę idealną dla siebie.

Trapezowe

Spódnice o tym kształcie były bardzo modne w latach 60. Dzisiaj projektanci przywrócili je do łask. Występują zarówno w wersji midi, jak i mini. Mogą być z konttrafaldą, z naszywanymi, dużymi kieszeniami czy rozpinane na całej długości. Przód spódnicy mogą też zdobić małe, duże lub średnie nity. Proponowane dzisiaj trapezowe spódnice od swoich poprzedniczek różnią się nie tylko dodatkami, ale także kolorami i tkaninami.

Rozkloszowane

Spódnice z koła są niezwykle trendy. Występują w różnych wersjach: z zakładkami, z marszczeniami (na sylwetce świetnie układają się się spódnice uszyte z cienkiego denimu). Bardzo trendy są lekkie szerokie spódnice z tiulu. Królują także krótkie spódniczki na tiulowej halce w stylu lat 50. Spódnice z koła polecamy szczególnie paniom o sylwetce trapezu.

Asymetryczne

Na topie są przeróżne wersje asymetrycznych spódnic. Asymetria może w nich być zaznaczona bardzo subtelnie, ale też może być bardzo wyrazista. Do wyboru są spódnice z jednym bokiem udrapowanym, przedłużonym tyłem lub bokiem. Szyte są z bardzo różnych materiałów: bawełny, miękkiego weluru, a nawet z ekologicznej skóry.

Ołówkowe

Od lat cieszą się ogromną popularnością. Są niezwykle kobiece, dlatego tak chętnie wybiera je wiele pań. Szczególnie polecamy ołówkowe spódnice o długości do kolana oraz te, które kończą się tuż za nim. Przynajmniej jedną ołówkową spódnicę powinna mieć w swojej szafie każda kobieta. Szyte z różnych materiałów, z modnymi detalami są idealne nie tylko na sezon wiosenno-letni. Te z grubszych, cieplejszych tkanin, sprawdzą się również jesienią i zimą.

Wiosną i latem nie brakuje okazji, które są pretekstem do rozstania się ze spodniami. Jest tyle modnych krojów spódnic, że z pewnością każda kobieta znajdzie wśród nich model idealny na wiele okazji. Warto się do nich przekonać.