Porady

Wybierz korzystne ubezpieczenie

Każde towarzystwo ubezpieczeniowe oferuje nam w teorii ten sam pakiet ochrony w zakresie OC. Online jesteśmy jednak w stanie wybrać ofertę dla nas korzystniejszą i mniej komfortową. Musimy się tylko kierować kilkoma zasadami.

Warto wiedzieć, że sam zakres ubezpieczenia OC regulowany jest ustawą z dnia 22 maja 2003 roku o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Pozwala to na objęcie każdego kierowcy, tym samym zakresem ochrony, bez względu na to, jakie towarzystwo ubezpieczeniowy wybiera.

Jednak sama ustawa nie reguluje ceny polisy, którą ubezpieczyciele mogą ustalać samodzielnie

Dzięki temu klient, który otrzyma mało atrakcyjną cenowo ofertę, ma szansę na znalezienie korzystniejszej ceny polisy. Aby to zrobić, wystarczy po prostu porównać wszelkie oferty ubezpieczycieli i jeśli zależy nam na podstawowej ochronie i najważniejszym czynnikiem jest tutaj cena, to wystarczy, że wybierzemy najtańszą ofertę na rynku. Jeśli jednak nie musimy tak bardzo oszczędzać, to rozejrzyjmy się, czy za niewielką kwotę nie jesteśmy w stanie rozszerzyć naszej oferty.

Wiele towarzystw bowiem za niewielką opłatą oferuje dodatkowe ubezpieczenia

W takiej sytuacji zawsze warto sprawdzić ich zakres, ponieważ w przeciwieństwie do OC, każdy ubezpieczyciel może oferować inną ochronę w ramach dobrowolnej polisy. Mowa jest tu oczywiście o nie obowiązkowym ubezpieczeniu autocasco. To świadczenie pozwala nam otrzymać odszkodowanie w przypadku uszkodzenia samochodu z własnej winy, kradzieży pojazdu oraz w przypadku zniszczenia auta w wyniku działania żywiołów. Innym rodzaje dodatkowego ubezpieczenia jest Assistance. Jego wykupienie wiążę się ze świadomością, że w przypadku awarii pojazdu, ubezpieczyciel zapewni nam holowanie auta do najbliższego warsztatu, a jeśli to możliwe jego naprawę na miejscu zdarzenia. Oprócz tego na rynku funkcjonuje też ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, które obejmuje ochroną życie i zdrowie kierowcy oraz jego pasażerów, a także ochrona szyb lub opon i Zielona Karta, która gwarantuje nam ochronę poza granicami Polski.

Oblicz swoją składkę ubezpieczenia na https://kalkulator.mtu24.pl/motor/ikdirmtu24pl/vehicle