Porady

Jak używać podkładu rozświetlającego?

Jak używać podkładu rozświetlającego?Podstawowym kosmetykiem używanym przy makijażu jest podkład. Jeżeli zostanie dobrze dobrany, odmłodzi i doda cerze blasku. Dobrze dobrany podkład powinien być niewidoczny: nie może więc być zbyt jasny, ani zbyt ciemny. Jaki podkład wybrać?

Dobranie podkładu do cery

Podkład dobieramy nie tylko do kolorytu cery, ale także do jej rodzaju. Tylko wtedy spełni on swoją rolę. Podkłady o płynnej konsystencji sprawdzają się w przypadku cery suchej. W ich składzie powinna znajdować się witamina E, dzięki temu kosmetyk dodatkowo będzie ją pielęgnował. Podkładów w płynie nie powinno się stosować w czasie wakacyjnych miesięcy. Wysoka temperatura sprawia bowiem, że nie spełniają one swojej roli, twarz będzie się nieestetycznie błyszczeć.

Do cery tłustej i mieszanej polecane są nie zawierające tłuszczu podkłady matujące. Sprawiają one, że nawet po kilku godzinach twarz nie świeci się. Do każdego rodzaju cery można stosować podkłady satynowe. Nie są one jedynie polecane paniom z bardzo tłustą cerą. Podkład rozświetlający jest polecany paniom, które mają idealnie gładką cerę. Podkład rozświetlajacy sprawdza się dla kobiet w dojrzałym wieku. Dodawane do niego rozświetlające drobinki sprawiają, że światło odbija się od twarzy, zmarszczki są więc mniej widoczne. Mogą go wybrać także panie z cerą trądzikową. Ale w tym przypadku należy postawić na podkład rozświetlający, w którym użyto małych drobinek (zobacz). Jeśli będą one zbyt duże, zamiast zatuszować jeszcze bardziej podkreślą niedoskonałości cery.

Makijaż

Wykonywanie makijażu zawsze zaczynamy od dokładnego oczyszczenia twarzy. Dopiero na oczyszczoną dokładnie twarz możemy nanieść podkład. Najpierw nakładamy go na środek twarzy, następnie na policzki i czoło. Możemy to zrobić przy pomocy specjalnej gąbeczki lub po prostu palcami.

Podkład rozświetlający nadaje twarzy promienny wygląd. Działa także odmładzająco. Jest więc idealny dla pań w dojrzałym wieku, które mają normalną lub suchą cerę. Należy do tych kosmetyków, które wiele kobiet na co dzień powinno mieć w swojej kosmetyczce.