Bez kategorii

Kancelaria prawna i nieruchomości

Kancelaria prawna i nieruchomości

Kiedy podpisujemy jakąkolwiek umowę, która może mieć dla nas konsekwencje finansowe, powinniśmy zapewnić sobie wsparcie prawne.

Dotyczy to zwłaszcza tych dokumentów, z którymi związane są zobowiązania mające bezpośredni wpływ na nasze życie na długie lata.

Weryfikacja umowy nieruchomości

Jedną z takich umów jest ta dotycząca zakupu mieszkania. Zanim ją podpiszemy, pozwólmy, aby przeczytała ją i zanalizowała kancelaria prawna. Nieruchomości możemy zakupić na rynku wtórnym lub pierwotnym. Kupno bezpośrednio od developera wiążę się zazwyczaj z koniecznością podjęcia zobowiązania kredytowego w banku. Dzięki pomocy kancelarii prawnej będziemy w stanie zadecydować, która oferta będzie dla nas finansowo najkorzystniejsza, a także dostosować ją do oczekiwań developera. Adwokat może nam też pomóc w zakresie weryfikacji wiarygodności sprzedawcy. Samodzielnie mamy niewielkie możliwości weryfikacji obietnic firmy budującej mieszkanie. Nie jesteśmy w stanie sprawdzić, czy jest stabilna finansowo i czy wywiązuje się ze swoich zobowiązań. Jest to natomiast w stanie zrobić sprawna kancelaria adwokacka. Dodatkowo dowiemy się też, czy istnieją jakiekolwiek roszczenia do gruntu, na którym ma powstać osiedle i czy jego status jest uregulowany. Sprawdzić warto też ważność pozwoleń na budowę i projektu technicznego.

Wsparcie adwokackie przed zakupem

Kupując mieszkanie na rynku wtórnym, musimy uważać przede wszystkim na ewentualnie zadłużenie, którym obciążony jest lokal. Dotyczy to długów wobec wspólnoty mieszkaniowej czy spółdzielni, ale także niezapłaconego gazu i innych usług. Adwokat pomoże nam tez ustalić, czy nie kupujemy, aby przypadkiem mieszkania z lokatorem. Kiedy już otrzymamy klucze do wymarzonego mieszkania, to pomoc kancelarii adwokackiej nadal może być nam niezwykle przydatna. Chodzi tu głównie o ochronę nas jako lokatorów czy w przypadku, kiedy będziemy toczyli spór własnościowy. Kancelaria adwokacka pomoże nam w przypadku ustalenia zakresu korzystania z własności, zniesienia współwłasności, wyodrębnienia lokalu czy w sytuacji, kiedy chcemy odzyskać prawo do nieruchomości.

Zobacz również: http://suwka.pl/