Porady

Ubrania dopasowane do sylwetki

Ubrania dopasowane do sylwetki

Figurę każdej kobiety można zaliczyć do jednego z kilku typów figur. Wybierając ubrania, powinniśmy kierować się nie tylko tym, co się nam podoba, ale również tym, aby ubranie dopasowane były do typu figury. Jest to gwarancja doskonałego wyglądu. Zobaczmy najbardziej znane typy figur i dowiedzmy się, jakie są ich cechy charakterystyczne.

Papryka
Posiadaczka takiej figury ma wąską talię, a jej ramiona są węższe od bioder. Tym, co w takiej sylwetce najbardziej przyciąga wzrok są naprawdę długie nogi. Kobiety o typie figury papryka są na ogół naprawdę wysokie i bardzo smukłe. Wybierając ubrania, należy stawiać na takie, które wyeksponują nogi, podkreślając jednocześnie talię. Dzięki temu odwrócimy uwagę od zbyt szerokich bioder.

Jabłko

Kobieta o takiej figurze ma krągłe biodra, okrągły, wyraźnie widoczny brzuszek, mocne uda oraz brak wcięcia w talii. Kupując ubrania, należy kompletować je tak, aby podkreślały ładne nogi będące największym atutem jabłka oraz ładny biust. Nie można jednocześnie zapomnieć o tuszowaniu mankamentów sylwetki.

Klepsydra

To ten typ figury, który od dawna uchodzi za idealny. Do cech charakterystycznych zalicza się:
– kształtną pupę;
– spory biust o ładnym kształcie;
– dość wydatne biodra i ramiona;
– długie nogi;
– wąską talię o wyraźnym wcięciu.

Posiadaczki takiej figury mają najmniejszy problem ze znalezieniem dla siebie odpowiednich ubrań. Doskonale wyglądają bowiem w większości tego, co znaleźć można na sklepowych półkach.

Gruszka

W starożytności posiadaczki figury typu gruszka uważane były za najbardziej atrakcyjne. Dzisiaj podejście w tym względzie nieco się zmieniło. Do cech typowych dla gruszki zalicza się masywne uda, krągłe, wyraźnie odstające pośladki oraz szerokie biodra. Czy gruszka ma jakieś atuty? Oczywiście! Zalicza się do nich wąskie, wręcz filigranowe ramiona oraz wyraźne wcięcie w talii. Posiadaczki takiego typu figury powinni stawiać na ubrania optycznie zwężające biodra, a jednocześnie dodające objętości górnej części ciała. Gruszka również może wyglądać naprawdę doskonale.