Informacje Sprzęt

Omijanie korków a nawigacja GPS

Postaramy się odpowiedzieć na pytanie jaka jest jaka najlepsza nawigacja na telefon komórkowy. Obecnie na rynku mamy kilka różnych systemów, w tym też i takie, które pozwalają na omijanie korków na drodze czy też robót drogowych. Jednym z takich systemów jest Aura.

Ta nawigacja samsung wave opiera się jednak głównie na informacjach uzyskiwanych od użytkowników, którzy w trybie online są w stanie pomiędzy sobą wymieniać się aktualnymi informacjami w tym także o korkach, ale należy zdawać sobie sprawę z tego że dokonywanie takiej wymiany może być dosyć trudne, zwłaszcza podczas jazdy samochodem tak więc nawigacje gps można powiedzieć że są nie wiele lepsze od tradycyjnych zestawów samochodowych.

Naviexpert

Zupełnie inne podejście do tej kwestii prezentuje naviexpert uważana za najlepszą nawigacje satelitarną tego typu. Użytkownicy nadal mają możliwość wymieniania się aktualnym informacjami pomiędzy sobą, czy dodawania na mapę określonych informacji czy też spostrzeżeń, ale ta nawigacja nie opiera się tylko i wyłącznie na takich informacjach. Przez cały czas bowiem pobierane są w pełni aktualne dane z sieci, na podstawie których określane są zagrożenia na drodze oraz utrudnienia w ruchu. Oczywiście pobieranie danych jest zrealizowane w ten sposób, iż transfer ograniczony jest do minimum. Aby po pierwsze nie narażać niektórych użytkowników na koszty, a po drugie aby cała aplikacja mogą funkcjonować sprawnie.

Zaprogramowanie trasy

Należy przypuszczać, że dane które są pobierane dotyczą najprawdopodobniej okolicy zaprogramowanej trasy oraz miejsca w którym znajduje się użytkownik nawigacji satelitarnej. W ten sposób efektywnie omijamy korki, a sama nawigacja spełnić będzie swoje zadanie. Tak samo jak w przypadku tradycyjnego zestawu nawigacji, telefon komórkowy można zamontować na specjalnym uchwycie znajdującym się w dowolnie wybranym przez kierowcę miejscu. Możliwa jest także nawigacja piesza, w jej przypadku omijanie korków jest już mniej wykorzystywane, ale może się przydać podczas planowania trasy z wykorzystaniem środków komunikacji publicznej.