Porady

Czego się pozbyć i na co wymienić w naszej lodówce?

Czego się pozbyć i na co wymienić w naszej lodówce?Czujesz się nieustannie zmęczony? Mimo że spałeś regulaminowe osiem godzin, to po kilku godzin słaniasz się na nogach ze zmęczenia? A dodatkowo wszystko cię boli i reagujesz nerwowo na każdy hałas? Musisz natychmiast zmienić swój sposób odżywiania.

Jesteś tym, co jesz

Tak mówi stare przysłowie, które w odróżnieniu od wielu innych jest całkowicie prawdziwe. To, co spożywamy w bezpośredni sposób, decyduje o jakości naszego życia i oczywiście stanie zdrowia organizmu. O ile w pewnym wieku, przez krótki okres, organizm może być zatruwany i jakoś sobie z tym poradzi, o tyle po skończeniu wieku czterdziestu lat, dalsze eksperymentowanie z fatalnej jakości jedzeniem i niezdrowymi przekąskami czy używkami, skończy się po prostu tragicznie. Dlatego, jeśli zauważamy u siebie powyższe symptomy, to najwyższy czas nieco zmodernizować naszą dietę.

Przede wszystkim koniec z fast foodami. Żadnej pizzy, hamburgera, hot doga czy frytek. Wyeliminuj też przekąski w postaci chipsów czy paluszków. Zamiast nich możesz podjadać bakalie. To niezwykle bogate w wartości odżywcze owoce, które są pełne magnezu, żelaza, cynku, potasu oraz miedzi. Znajdziesz tam też witaminy z grupy E oraz C. Ich regularne spożywanie poprawi funkcjonowanie każdej części twojego organizmu, ze szczególnym wskazaniem układu sercowo – naczyniowego oraz nerwowego. Możesz je kupić wszędzie, choćby odwiedzając sklep internetowy z bakaliami.

Zdrowe przekąski na stronie

Zrezygnuj też z czerwonego mięsa

Jeżeli nie możesz zjeść obiadu bez mięsa, to korzystniej będzie wybrać mięso białe lub rybę. Zwłaszcza ta ostatnia jest wskazana, jako element zdrowego i energetycznego posiłku. Do ryb zamiast ziemniaków, warto ugotować warzywa. Najlepiej na parze, tak aby nie straciły swoich właściwości. Szczególną uwagę zwrócić należy na kapustę, pomidory, cebulę, pora, kalafiory oraz czosnek. Ten ostatni spożywany w umiarze, nie sprawi kłopotów wątrobie, a zapewni nam wysoką odporność i ochronę przed wirusami. Co więcej, czosnek to znany i niezwykle skuteczny, naturalny antybiotyk.