Porady

Własne mieszkanie – dla wielu to ważne!

Każde młode małżeństwo marzy o własnym mieszkaniu. O ile na świat nie przyszły jeszcze dzieci, to na początek wystarczy choćby kawalerka. Na rynku każdy znajdzie coś dla siebie.

Mieszkania w centrum miasta, na obrzeżach, pod miastem czy na zupełnym odludziu. Kto co lubi. Na rynku są mieszkania małe, duże, jedno i dwupoziomowe, mieszkania w bloku lub domki jednorodzinne.

Wiadomo, że młodzi ludzie nie mają za dużych funduszy na początek

Na szczęście istnieje kredyt mieszkaniowy. Gdyby nie było możliwości kupienia mieszkania na kredyt, to wiele młodych nie mogłoby sobie na mieszkanie pozwolić. Przed podjęciem kredytu trzeba się odpowiednio przygotować. Przede wszystkim trzeba mieć stały dochód. Pracować u kogoś lub od dłuższego czasu prowadzić działalność. Najlepiej, jeśli oboje małżonkowie mają umowę o pracę. To znacznie ułatwia sprawę. Kolejnym warunkiem jest oczywiście posiadanie wkładu własnego. W zależności od banku wymagana kwota jest różna. Im więcej, tym lepiej. Tak samo z zarobkami. Im więcej zarabiamy, tym większą szansę na kredyt mamy. To wszystko wpływa na to, jaką kwotę kredytu dostaniemy i na ile lat.

Biorąc kredyt mieszkaniowy warto mieć na uwadze, jeszcze pieniądze potrzebne na wykończenie mieszkania i jego umeblowanie. Na to na pewno zejdzie jeszcze kilkadziesiąt tysięcy. Lepiej zrobić wszystko raz i porządnie niż po kilku miesiącach czy latach robić wszystko jeszcze raz. Warto pamiętać, że potrzebne nam będą nie tylko stosowne materiały, ale także narzędzia potrzebne, chociażby do cięcia.

O narzędziach więcej można przeczytać pod tym adresem: https://www.husqvarnacp.com/pl/

Biorąc kredyt warto też się dowiedzieć o możliwości dofinansowania

W różnych miastach sprawa różnie wygląda. Ale warto wykorzystać taki zastrzyk gotówki. Niektórzy również decydują się na zakup większego mieszkania, chociaż na początku dużego nie potrzebują. Młode małżeństwo kupuje na przykład czteropokojowe mieszkanie, a korzysta tylko z jednego pokoju. Pozostałe trzy pokoje wynajmuje, a kredyt sam się spłaca. Mogą tak zaoszczędzić na kredycie przez kilka lat, a w momencie pojawienia się potomstwa zrezygnować z wynajmu. Kredyt mieszkaniowy to bardzo dobre rozwiązanie dla tych wszystkich, co chcą mieć swoje własne cztery kąty.