Oprogramowanie Sprzęt

Nowoczesna nawigacja i omijanie korków

Opisywana przez nas nawigacja android to nawigacja przeznaczona na telefony komórkowe. Do jej uruchomienia potrzebny jest system operacyjny android. Lista telefonów na których możliwe jest uruchomienie tego oprogramowania jest dosyć spora, znaleźć można ja pod naszym artykułem.

Nawigacja ta ma dokładnie takie same możliwości jak gps. Chodzi o możliwości podstawowe polegające na wizualizacji oraz wyliczaniu trasy. Na tej podstawie można dokładnie określić jak dojechać do wybranego przez siebie celu, ale opisywana gps nawigacja ma szereg dodatkowych funkcji, które są niespotykane nigdzie indziej.

Najlepsze trasy

Mapa ta posiada możliwość wyliczania najlepszej trasy na podstawie aktualnej sytuacji na drodze. Pod uwagę brane są korki, które mogą tworzyć się dynamicznie, ale też i takie które w danym miejscu znajdują się od dłuższego czasu na przykład ze względu na remonty czy inne podobne zdarzenia drogowe. Remonty są także uwzględniane na mapie w celu zapewnienia użytkownikom mapy jak najwyższego komfortu podróży. Serwis na którym pobrać można mapę to korkosfera. Z serwisu tego można skorzystać także w celu zgłoszenia różnych zdarzeń drogowych, chociażby korków czy remontów. Na mapie uwzględniane są także zmiany w organizacji ruchu. Zmian takich należy się spodziewać zwłaszcza w okresach świąt, kiedy to najwięcej osób udaje się w podróż samochodem.

Nawigacja

Na wspomnianym już serwisie można nie tylko pobrać mapę, ale także samodzielnie zgłosić określone zdarzenia, takie jak korki czy remonty. Mogą zostać one uwzględnione na mapie, każde takie zgłoszenie jest oczywiście weryfikowane. Zmiany na mapę nanoszone są w czasie rzeczywistym. Jeśli na trasie przejazdu wykryty zostanie korek, oprogramowanie wyliczyć może nową trasę czy też zaproponować skorzystanie ze skrótu. Użytkownicy takich map zwykle docierają na miejsce nawet do 50 procent szybciej właśnie dzięki omijaniu tworzących się korków na drogach. Samą trasę można zaplanować można jeszcze przed wyjściem z domu, po prostu korzystając ze swojej komórki. Typowe nawigacje samochodowe mają problemy, jeśli uruchamia się je jeszcze przed wyjściem na zewnątrz.