Porady

Trendy w męskiej modzie

Trendy w męskiej modzieDo największych targów mody męskiej należą florenckie Pitti Uomo. Odbywają się w tym mieście od 1972 roku. Na tych najbardziej opiniotwórczych targach w dziedzinie mody męskiej przez wiele lat prezentowano przede wszystkim modę formalną. Teraz jednak pojawiają się także propozycje nawiązujące do mody street i casaul. Jakie trendy zaprezentowano na targach we Florencji na ten sezon?

Rządzić będą przede wszystkim znane od lat ponadczasowe trendy. Oto jakie są propozycje na lato 2018.

Spodnie 7/8

Optycznie wydłużają nogi, są więc idealne dla mężczyzn, którzy nie mogą pochwalić się wysokim wzrostem. Ich zwężające się nogawki świetnie wyglądają w połączeniu z loafersami lub mokasynami. Można je nosić w zestawieniu z T-shirtem lub koszulą. Uzupełnieniem stylizacji może być kamizelka lub dwurzędowa marynarka.

Dwurzędowa marynarka

To klasyczny i bardzo popularny fason marynarek. Zgodnie z najnowszymi trendami można je nosić łączyć je klasycznie ze spodniami w kant i koszulą lub z dżinsami i T-shirtem albo ze spodniami 7/8.

Bandanki

Najbardziej popularne były w latach 90. Obecnie wchodzą do mody męskiej ponownie. Można je nosić na różne sposoby: przewiązane przez szlufkę od spodni, zawiązane na ręce lub tradycyjnie na szyi.

Espadryle i mokasyny

Espadryle i mokasyny to idealne obuwie na lato. Bardziej formalne są mokasyny, ale zaletą espadryli jest plecionka z juty, dzięki temu są bardziej lekkie od mokasynów. Espadryle świetnie wyglądają połączone z koszulą i bermudami, mokasyny sprawdzą się w połączeniu z marynarką i koszulą. Oczywiście jedne i drugie nosi się na gołe stopy lub ze specjalnymi, bardzo krótkimi skarpetkami (tak zwane stopki).

Kapelusz panama

Lekki pleciony kapelusz jest latem szczególnie popularny wśród mężczyzn. Panamą można nosić zarówno do formalnych, jak i bardziej luźnych stylizacji.

Podczas targów Pitti Uomo bardzo mocno obecna była męska biżuteria. Proste stylizacje podkreślały srebrne bransolety i sygnety ozdobione naturalnymi kamieniami. Ta propozycja z pewnością jednak nie przypadnie wszystkim do gustu.