Porady

Tabletki przeciw wypadaniu włosów – co warto wiedzieć?

Tabletki przeciw wypadaniu włosów – co warto wiedzieć?Utrata do 100 włosów dziennie, to nie powód do niepokoju. Jeśli jednak wypada ich więcej, należy szukać przyczyn i skutecznego lekarstwa.

Dlaczego włosy mogą wypadać?

Włosom szkodzi między innymi stres. Pod jego wpływem dochodzi do mocnego kurczenia się naczyń krwionośnych, co utrudnia dotarcie do cebulek włosowych substancji odżywczych i tlenu. Szczególnie niekorzystnie na włosy działa przewlekły stres nasilający wydzielanie prolaktyny, której nadmiar sprawia, że włosy zaczynają wypadać. Często na problem wypadających włosów skarżą się kobiety, które zbliżają się do menopauzy. Winna jest huśtawka hormonalna, a zwłaszcza zwiększający się poziom męskiego hormonu, testosteronu. Wypadanie włosów może wynikać także z błędów w ich pielęgnacji i częstego farbowania. Nie można układać świeżo umytych włosów i używać dużej ilości preparatów do stylizacji. Wypadanie może też być sygnałem problemów ze zdrowiem. Włosy mogą wypadać przy chorobach bakteryjnych, skóry, tarczycy.

Uboga dieta bardzo mocno osłabia włosy

To jedna z najczęściej występujących przyczyn wypadania włosów. Włosy, ale też skóra głowy szczególnie potrzebują witamin A, C, E oraz z grupy B. Wypadanie włosów szczególnie przyspiesza niedobór witaminy B7 – biotyny. Włosy zaczynają wypadać także, gdy brakuje im minerałów: cynku, miedzi i żelaza. W trosce o piękne włosy należy jeść dużo świeżych warzyw, chudych mięs, tłustych ryb morskich, przetworów mlecznych.

Włosy lubią, gdy skóra głowy jest nawilżona

Dobremu nawilżeniu skóry głowy sprzyja dobry zwyczaj picia dużych ilości wody mineralnej. Do tego można ją nawilżać domowymi maseczkami z siemienia lnianego lub nafty kosmetycznej. Lubią także odżywcze toniki z czarnej rzodkwi i herbatkę z pokrzywy albo ze skrzypu.

Tabletki na wypadanie włosów: kuracja uderzeniowa

Cienkie, rzadkie włosy ze skłonnością do wypadania warto wzmocnić łykając tabletki na wypadanie włosów takie jak Biotebal (link). Tabletki na wypadanie włosów należy stosować 3 miesiące. Uzupełnią one w organizmie niedobór składników, które hamują wypadnie włosów i przyspieszają ich wzrost. W ich składzie znajdują się między innymi: witamina B7, aminokwasy, cynk, żelazo, krzem, siarka, selen. W aptekach znaleźć można bardzo różne tabletki na wypadanie włosów. Wszystkie są dostępne bez recepty. Warto stosować różne zabiegi wzmacniające włosy naraz, tabletki można połączyć na przykład z ziołową płukaną, wzmacniającym kompresem czy odżywczym tonikiem. Taka kuracja na pewno im nie zaszkodzi, a wręcz przeciwnie. Będą za taką kompleksową pomoc bardzo wdzięczne.