Kompleksowa ochrona
Oprogramowanie Sprzęt

Kompleksowa ochrona

Nie da się ukryć, że termin bezpieczeństwo dla każdego z nas oznacza zupełnie co innego. Dla jednej osoby jest to pewność, że nie zostanie napadnięta na ulicy a dla innych jest to pewność, że jej pieniądze są w pełni bezpieczne w banku. Dla członków zarządu różnego rodzaju instytucji bezpieczeństwo oznacza stan, w którym firma jest odpowiednio chroniona przed stratami, a oni sami się do tego w jakiś sposób przyczynili.

Z kolei dla administratorów, termin ten może oznaczać pewność, że system nad którym sprawują pieczę, jest odpowiednio zabezpieczony (na przykład przed atakami hakerów. W związku z czym definicja bezpieczeństwa może być zupełnie różna. Tak więc jest to pojęcie względne i może ono tyczyć się do zupełnie różnych dziedzin naszego życia.

Bezpieczny komputer

Jednakże jedno jest pewne- każdy z nas dąży do tego by zapewnić sobie bezpieczeństwo czy to swoich pieniędzy czy też nawet swoich danych znajdujących się na komputerze. Codziennie każdy z nas narażony jest na różnego rodzaju niebezpieczeństwa . W końcu możemy być napadnięci, oszukani, okradnięci czy nawet nasz komputer może zostać zainfekowany groźnym wirusem. Aby przeciwdziałać takim sytuacjom mamy policję, systemy alarmowe, lekarzy. Podobnie jest w świecie wirtualnym – stosujemy programy antywirusowe, firewall’e i szereg innych mechanizmów chroniących nasze dane przez zagrożeniem, które jak wiadomo w sieci może czyhać na nas niemalże na każdej stronie internetowej.

Funkcje programów antywirusowych

Program antywirusowy ma za zadanie wykrycie, zwalczenie i usunięcie wirusów komputerowych. Współcześnie są to najczęściej pakiety programów chroniących komputer przed różnego rodzaju zagrożeniami. Jeżeli chodzi o rodzaje tychże oprogramowań to zapewne najpopularniejszym kryterium jest to na płatny antywirus i na darmowy. Jak wiadomo w sytuacji kiedy zapłacimy za antivirus możemy być pewni, że będzie to dla nas odpowiednią ochroną przed zagrożeniami. Jest to kompleksowa ochrona, która nie ogranicza się do podstawowych zadań tak jak to jest w przypadku ogólnie dostępnego antywirusa.