Porady

Internet narzędziem komunikacji

Internet narzędziem komunikacji

Z pomocą Internetu możemy robić mnóstwo rzeczy. Zakupy, praca, zapoznawanie się z najświeższymi informacjami ze świata polityki i gospodarki, komunikowanie się z innymi to wyłącznie niewielki wycinek tego, na co pozwala nam Internet. Tym razem skoncentrujemy się na tym ostatnim aspekcie sieci.

Co mamy do wyboru?
Decydując się na komunikację za pośrednictwem sieci, możemy postawić na:
– pocztę elektroniczną;
– komunikatory internetowe;
– serwisy społecznościowe;
– czaty.
To od nas zależy, na które rozwiązanie zdecydujemy się postawić.

Poczta elektroniczna

To rozwiązanie znane od naprawdę dawna. W komunikacji z rodziną i znajomymi wybierana jest dość rzadko, ale doskonale sprawdza się w komunikacji oficjalnej, kiedy to na przykład chcemy zawiadomić o czymś pracodawcę lub wysłać nasze dokumenty aplikacyjne do potencjalnego pracodawcy. Do elektronicznego listu możemy dołączyć filmy, nagrania audio, rysunki, słowem wszystko, czego tylko wymaga w danym momencie sytuacja.

Komunikatory internetowe

To programy stworzone po to, aby ułatwić i usprawnić komunikację międzyludzką. Te, które pojawiły się jako pierwsze pozwalały na przesyłanie wiadomości tekstowych. Te dostępne dzisiaj to rozbudowane programy o zdecydowanie większych możliwościach. Z ich pomocą można – o ile wcześniej zakupy kamerę i mikrofon – widzieć i słyszeć się nawzajem. To niewątpliwy plus zwłaszcza w przypadku osób, których bliscy na stałe mieszkają tysiące kilometrów od nich.

Czaty

To najbardziej specyficzne narzędzie, jakie możemy znaleźć. Czaty z założenia przeznaczone są do komunikacji z osobami, których nie znamy. Decydując się na wejście na czat, dajemy sobie szansę na poznanie nowych osób, których zainteresowania będą zbliżone do naszych. Nie brakuje również czatów typowo towarzyskich, które mają umożliwić znalezienie przyjaźni bądź miłości. Liczba osób, które decydują się przenieść znajomość wirtualną do świata rzeczywistego nieustannie rośnie. Decydując się na taki krok, należy jednak pamiętać o zachowaniu maksymalnej ostrożności.