Porady

Na co zwrócić uwagę kupując AC?

Na co zwrócić uwagę kupując AC?Autocasco znacznie się różni od obowiązkowego ubezpieczenia OC. W tym drugim przypadku pieniądze z tytułu ubezpieczenia przysługują potencjalnym ofiarom wypadków spowodowanych przez potencjalnego właściciela pojazdu.

W obiegowej opinii uważa się, że ubezpieczenie AC chroni głównie na wypadek kradzieży. Nie jest to do końca prawdą. Ubezpieczenie AC może chronić nasz samochód przed potencjalnymi stratami spowodowanymi działaniem na przykład sił przyrody.

Chroń nie tylko same auto, ale i jego wyposażenie

Polisa AC daje nam również pewien poziom bezpieczeństwa wtedy gdy nasze auto ulegnie wypadkowi na drodze. Potrzebna będzie na przykład laweta. Jeśli chcemy by ubezpieczenie AC było jak najlepiej dostosowane do naszych potrzeb musimy zdecydować się na szerszy zakres ochrony. To zaś oznacza zdecydowanie wyższą cenę. Przedmiotem ubezpieczenia może być nie tylko samo auto ale również jego wyposażenie. Gdy dojdzie do kradzieży naszego radia samochodowego ubezpieczyciel wypłaci nam z tego tytułu odszkodowanie.

Jakie możliwości warto sprawdzić?

Ciekawym rozwiązaniem jest wykupienie ubezpieczenia z tytułu działań niepożądanych zjawisk atmosferycznych. Nasz samochód może zostać zniszczony przez gradobicie, powódź czy uderzenie pioruna. Od tego wszystkiego możemy z powodzeniem ubezpieczyć nasz pojazd. Przeglądając poszczególne oferty warto zwrócić uwagę na to czy AC ubezpiecza nasz pojazd przed zderzeniami wyłącznie z innymi samochodami czy też ubezpiecza od zderzenia ze zwierzętami czy osobą. Wielu kierowców zastanawia się również co z ubezpieczeniem AC w przypadku sprzedaży pojazdu. Sprawa wygląda dość jasno. Gdy sprzedajmy pojazd nie mamy obowiązku przekazywania polisy. Kolejnym ważnym aspektem związanym z ubezpieczeniem AC jest suma ubezpieczeń. Mowa o maksymalnej kwocie o jaką możemy się ubiegać z tytułu ubezpieczenia. Przed wyborem poszczególnej oferty dobrze jest też się upewnić gdzie dokładnie ubezpieczenie AC nam przysługuje może to być teren jedynie Polski. Jest to ważne zwłaszcza w okresie wakacyjnym gdy często wybieramy się poza granice naszego kraju.