Porady

Ubezpieczenie AC- na co zwrócić szczegóły?

Ubezpieczenie AC- na co zwrócić szczegóły?Ubezpieczenie OC to niestety przykry obowiązek każdego posiadacza pojazdów mechanicznych w Polsce. Zupełnie inaczej jest z ubezpieczeniem AC. Nie jest ono obowiązkowe ale daje zdecydowanie większy zakres ochrony.

Polecane jest głównie właścicielom nowych pojazdów. Rzecz jasna właściciele samochodów używanych mogą również zdecydować się na jego wykupienie. Najlepiej wtedy gdy posiadają nowoczesne, bogato wyposażone pojazdy. Polisa AC daje bowiem ochronę przed potencjalnymi skutkami kradzieży.

Jakie błędy popełniają kierowcy?

Lepiej jednak wiedzieć jakich błędów unikać przy zakupie ubezpieczenia AC jak również OC. Przede wszystkim nie należy kierować się ceną ubezpieczenia. Cena to nie wszystko, ważniejsze jest to co oferuje Ci towarzystwo ubezpieczeniowe. Lepiej też nie decydować się jedno ciągłe ubezpieczenie. Gdy tylko nasza umowa z dotychczasowym ubezpieczycielem dobiega końca lepiej rozejrzeć się za nowym towarzystwem. Należy też zdawać sobie sprawę, że opłacania polisy AC w kilku ratach nie jest zbyt dobrym posunięciem. Ubezpieczenie AC tego typu będzie nas kosztować zdecydowanie więcej. Lepiej też przemyśleć to czy zgłaszać do ubezpieczyciela każdą, nawet bardzo drobną szkodę. To wszystko podnosi bowiem koszt ubezpieczenia. Zgłoszenie drobnej usterki może przełożyć się na wysokość stawek w przyszłości.

A co z najmłodszymi posiadaczami prawa jazdy?

Najgorzej jeśli chodzi o koszt ubezpieczenia mają młodzi kierowcy. Całe szczęście mogą oni uniknąć wysokich kosztów ubezpieczenia decydując się na wpisanie do polisy swojego rodzica. Wpływ na wysokość stawek ubezpieczeniowych ma również miejsce naszego zamieszkania. Zdecydowanie więcej zapłacimy jeśli jesteśmy mieszkańcami dużych miast takich jak Warszawa czy Gdańsk. Mniej zapłacą Ci, którzy mieszkają na wsiach czy w małych miasteczkach. Kolejną kwestią przy AC jest wybranie wariantu gotówkowego czy bezgotówkowego. Gdy nasze auto oddamy do warsztatu samochodowego możemy ubiegać się o zwrot poniesionych kosztów w postaci gotówki bądź zapłacenia rachunku. Przy ubezpieczeniach AC istnieje cała masa szczegółów na, które na pewno warto zwrócić uwagę.