Sprzęt Technologie

Płatny antywirus

Posiadanie zainfekowanego różnymi wirusami komputera w domu może stanowić duży problem. Ponieważ komputera domowego używamy do wielu czynności, takich jak oglądanie filmów, czytanie ebooków, granie w gry online i offline, przeglądanie galerii zdjęć oraz korzystanie z Internetu, a także słuchanie muzyki i tworzenie różnorakich dokumentów i wiele innych, to działanie wirusa na naszym komputerze przede wszystkim spowolni działanie systemu.

Możemy się spotkać również z kasowaniem danych zawartych na dysku, rozsyłaniem spamu poprzez pocztę elektroniczną, utrudnienie lub całkowite uniemożliwienie pracy użytkownikowi komputera, przejęcie kontroli nad komputerem poprzez sieć przez osobę nieupoważnioną oraz najważniejsze: kradzież danych między innymi hasła, numerów kart płatniczych i innych danych osobowych.

Skuteczna ochrona komputera

Może to się obrócić przeciwko nam. Dlatego też potrzebny jest dobry antywirus, który skutecznie ochroni nasz komputer przed atakami z zewnątrz. Szczególnie przydaje się to przy korzystaniu z konta bankowego za pośrednictwem Internetu. Jeśli mamy zamiar przelać gotówkę w mniejszych lub większych ilościach na inne konto, musimy mieć dobrego antywirusa, który zapobiegnie wykradaniu danych do konta. W sieci istnieje wiele antywirusów, które mają bezpłatną licencję i są dobre, jednak nie ma to jak płatny antywirus. Taka wersja bezpłatna może mieć w swoim oprogramowaniu luki, które mogą nam zaszkodzić, dlatego też kupując programy antywirusowe, powinniśmy w dużej mierze przywiązywać wagę do jakości.

Całkowita ochrona komputera

Płatny program jest w powszechnej opinii bardzo dobry, a wręcz doskonały, dlatego też jeżeli zależy nam na całkowitej i ciągłej ochronie naszego komputera, powinniśmy zainwestować w taki program, ponieważ nie zawsze będziemy pamiętać o tym, aby co miesiąc lub trzy, pobierać inne antywirusy, lub instalować ten sam jeszcze raz. Na rynku jest wiele programów w mniejszych lub większych cenach, ale nie zawsze ten najdroższy będzie najlepszy. Warto najpierw pobrać demo i przetestować przez miesiąc, a dopiero potem zdecydować się na kupno.