Porady

Wybieramy kostium plażowy

Wybieramy kostium plażowyOdkrywa niemal całe ciało. Nie oznacza to jednak, że musi odkryć wszystkie niedoskonałości figury. Sprytne marszczenia, połączenia wzorów i kolorów mogą zdziałać z figurą prawdziwe cuda.

Pełne biodra

Paniom z pełnymi biodrami polecamy jednoczęściowe kostiumy z wzorzystą górą. Taki kostium w kilka sekund poprawi proporcje sylwetki. Część przykrywająca pupę powinna być w czarnym kolorze, który jak wiadomo bardzo mocno wyszczupla. Mankamenty figury (na przykład cellulit na udach) ukryje także kostium, który do fig ma doszytą spódniczkę. Obfite biodra i uda można zamaskować także kostiumem kąpielowym przypominającym sukienkę.

Wystający brzuszek

Polecamy jednoczęściowy kostium kąpielowy z marszczeniami. Paniom, które lubią wzory, radzimy szukać kostiumu, którego wzory zostały ułożone po skosie. Tak ułożone wzory optycznie spłaszczają oponkę na brzuchu. Panie, które mają wystający brzuszek dobry jest także kostium tankini.

Duży biust

Kostium kąpielowy powinien mieć przede wszystkim szerokie ramiączka i porządnie usztywnione miseczki, gdyż tylko taki ładnie wymodeluje piersi i utrzyma je na miejscu. Panie, które nie muszą ukrywać brzucha, mogą postawić na dodający sylwetce lekkości kostium dwuczęściowy.

Brak wcięcia w talii

Idealnie sprawdzą się jednoczęściowe kostiumy kąpielowe z wszytymi po bokach wstawkami. Ale uwaga! Wstawki powinny mieć inny wzór lub kolor niż pozostała część kostiumu. Takie kontrasty wyszczuplają i wysmuklają sylwetkę, sprawiają, że talia wydaje się o kilka centymetrów węższa. Nie polecamy kostiumów w jednolity wzór i zupełnie gładkich. Te mogą wybrać panie, których talia jest wyraźnie zaznaczona.

Mały biust

Powiększą go fantazyjne marszczenia, zdobienia lub falbanki. Idealnie sprawdzają się przy kostiumach w jednolitym kolorze: powiększają biust.

Każdej plażowiczce przyda się duża, cienka chusta czyli pareo. Fantazyjnie zawiązana sprawdzi się jako bluzka, sukienka lub spódnica. Idealnie ochroni przed mocnym słońce i – co jest dla wielu kobiet bardzo ważne – ukryje wszystkie niedoskonałości figury.