Informacje Oprogramowanie

Antivirus

Kiedy kupujemy nowy komputer i podłączamy go do Internetu, pierwszą rzeczą, jaką powinniśmy zainstalować, jest antivirus. Taka ochrona naszego komputera, to najlepszy sposób na zapobieganie infekcjom, a także najlepszy sposób na walkę z zainfekowanym komputerem. Należy więc wybrać taki program antywirusowy, który ma funkcję monitorującą pracę naszego komputera.

Dzięki takiemu rozwiązaniu, wykrycie wirusa w naszym komputerze jeszcze przed tym, zanim przeniknie do naszego systemu, przykładowo przez uważne obserwowanie ruchu z i do komputera, lub monitorowanie pobierania różnorakich plików z sieci, jest bardzo szybkie.

Płatny antywirus

Oczywiście instalując płatny antyvirus musimy się zorientować i uważnie śledzić aktualizację bazy wirusów, ponieważ wirusy dwoją się i troją w szybkim tempie, a nasze oprogramowanie dające możliwość zwalczania wirusów powinno znać ich jak najwięcej. Najlepszą gwarancją na to, że nasz antywirus jest najlepszy, są właśnie aktualizacje. Dodatkowym atutem każdego programu antywirusowego będzie łatwość jego obsługi. Interfejs powinien być kompaktowy i intuicyjny, a powiadomienia ograniczone do minimum. Powinien być bardzo szybki i działać w tle niezauważalnie dla każdego użytkownika. Powinniśmy mieć pełne zaufanie do takiego programu, który chroni nas przed wszystkimi niebezpieczeństwami, które czyhają na nas w Internecie, powinniśmy mieć pewność, że każdy, nawet najmniejszy plik, który przechowywany jest na płytach DVD i CD oraz na nośniku USB, nie stanowi zagrożenia dla naszego komputera.

Szybkie skanowanie

Skanowanie powinno być szybkie i jednocześnie połączone z niskim poziomem wykorzystywania pamięci i procesora, przez co komputer nie jest spowolniony. Program powinien sam naprawiać zagrożone pliki. A wreszcie, antywirus powinien usuwać wszystkie znalezione rootkity, aby żaden przestępca nie wykradł naszego hasła i loginu do komputera lub banku. Dzięki takim funkcjom, każdy użytkownik, który posiada właśnie taki program antywirusowy, może spać spokojnie i nie bać się, że jego komputer będzie zainfekowany.