Porady

Funkcjonalne sejfy na klucze

Sejfy na klucze to specyficzna formuła sejfów, których głównym zadaniem jest bezpieczne przechowywanie kluczy.

W zależności od potrzeb klienta sejf taki może być różnej wielkości, wysokości i mieć rozmaitą pojemność. Pod tym terminem kryją się bowiem i zwyczajne pudełka, w których możemy przechowywać dosłownie kilka kluczy oraz olbrzymie sejfy, które zabezpieczają kilkanaście kluczy.

 Funkcjonalne sejfy na klucze

Tak duże sejfy posiadają oczywiście numerowane haczyki, dzięki czemu jesteśmy w stanie szybko znaleźć i zidentyfikować poszczególne klucze. Istotą tego typu sejfów jest nie tylko przechowywanie, ale też skuteczne zabezpieczenie kluczy przed kradzieżą i dostępem dla osób nieuprawnionych. Dlatego sejfy te, podobnie jak inne produkty tego typu są certyfikowane pod kątem bezpieczeństwa. Różne są też zamknięcia stosowane przy sejfach na klucze. Mogą to być zamki kluczowe lub elektroniczne. To też zależy od konkretnego zamówienia klienta.

 Gdzie przyda się taki sejf?

Sejfy na klucze idealnie sprawdzają się w hotelach, dużych zakładach pracy czy też biurowcach, a więc wszędzie tam, gdzie pojawia się potrzeba szczególnego zabezpieczenia poszczególnych pomieszczeń i uzyskania informacji na temat tego, kto pobiera klucz i w jakim czasie korzysta z danego pomieszczenia. Dzięki ich zastosowaniu jesteśmy w stanie dużo sprawniej zarządzać daną powierzchnią i wykorzystywać ją zgodnie z przeznaczeniem. Dodatkowo posiadanie sejfu na klucze, a tym samym inwentaryzacja tychże umożliwia nam lepsze wykorzystanie posiadanych pomieszczeń. Nie musimy już bowiem zgadywać czy dane pomieszczenie jest wolne, czy też zajęte. Bo wraz z przechowywaniem kluczy w ponumerowanych gablotach musimy prowadzić pełną dokumentację w zakresie tego, kto wypożycza dany klucz, na jak długo go zabiera i ostatecznie też, kiedy go zwraca. Dodatkowo zyskujemy wtedy pełen komplet wiedzy, jak zostały wykorzystane dane pomieszczenia, co może być bardzo ważne, kiedy wydarzy się jakiś wypadek lub zaistnieje potrzeba ustalenia co w danej godzinie, konkretnego dnia wydarzyło się w danym pomieszczeniu.