Sprzęt Technologie

Najpopularniejsze aplikacje w sklepie Nokia

Nowoczesne smartfony poza podstawowymi funkcjami telefonicznymi oferują nam wiele dodatkowych możliwości: korzystanie z mobilnego Internetu, serwisów społecznościowych, multimediów i aplikacji. Te ostatnie cieszą się obecnie coraz większą popularnością i dotyczą wielu funkcji, związanych z życiem codziennym lub zawodowym.

Aby pobrać którąś z nich, wystarczy sprawdzić jej kompatybilność z wybranym modelem telefonu (pomoże nam w tym m.in. nokia 300 test, nokia 710 recenzja i inne tego typu dane), a następnie wejść na stronę sklepu, gdzie znajdziemy różnorodne gry nokia oraz szeroki wybór aplikacji.

Opera Mobile

Najpopularniejszą aplikacją wśród użytkowników smartfonów jest obecnie przeglądarka Opera Mobile, działająca na podobnych zasadach, jak w komputerze. Umożliwia ona otwieranie stron w kartach, dostęp do menedżera haseł oraz dzielenie się treścią na portalach społecznościowych. Przeglądarkę w wersji pełnej i mini można pobrać za darmo. Dużą popularnością wśród posiadaczy telefonu nokia c5 i innych modeli z systemem operacyjnym Symbian oraz Wi-Fi cieszy się również Skype, zapewniający korzystanie z bezpłatnych rozmów. Podobnie jak kolejne chętnie wybierane aplikacje – Allegro, NK Touch, Facebook Chat, Demotywatory.pl oraz YouTube – można ściągnąć ją bezpłatnie. W sklepie znajdziemy ponadto nokia aplikacje, pozwalające na efektywniejsze zarządzanie telefonem.

Nokia Battery Monitor

Należy do nich program Nokia Battery Monitor (kontrolujący poziom baterii), HandyWi (ułatwiający połączenie Wi-Fi), Nimbuzz (zapewniający darmową komunikację w sieciach Wi-Fi). Ciekawą propozycję stanowią aplikacje związane z zainteresowaniami i różnymi formami spędzania wolnego czasu. Warto wymienić wśród nich darmowy program Sports Tracker, za pomocą którego zaplanujemy trening i na bieżąco będziemy mogli go śledzić. Fanom muzyki z pewnością spodoba się natomiast aplikacja Tuba.FM, umożliwiająca dostęp do darmowych plików, zaś wszystkim tym, którzy chcą być na bieżąco z wiadomościami prasowymi – program Gazeta Wyborcza. Jeśli chcemy sprawdzić, czy któraś w wymienionych wyżej aplikacji będzie działać na naszym telefonie, poszukajmy stron z treścią typu nokia 300 recenzja, dotyczącą poszczególnych modeli smartfonów i tradycyjnych komórek.