Oprogramowanie Technologie

Tradycyjna Nokia 300 dla biznesmenów oraz popularne smartfony dla młodych

Wybór telefonu w dużej mierze zależy od trybu naszego życia i związanych z nich potrzeb: niektóre modele mogą znacznie ułatwić nam codzienne domowe zajęcia lub czynności biznesowe, inne natomiast spełniają jedynie podstawowe funkcje, rezygnując z rozbudowanej oferty aplikacji i innych dodatków.

Jaki telefon warto polecić wobec tego biznesmenom, a jaki ludziom młodym, nastawionym na komunikację przez Internet, mobilne udogodnienia i różnorodne formy rozrywki? Sporą popularnością wśród przedsiębiorców cieszy się nokia 300 – telefon klasyczny, który łączy tradycyjną klawiaturę z ekranem dotykowym.

Narzędzia biznesowe

Przede wszystkim jest bardzo poręczny i lekki, a poza stoperem posiada wszystkie przydatne narzędzia biznesowe: kalkulator, przelicznik walut, alarm, kalendarz, organizem, system SyncML, moduł pracy w samolocie, a także możliwość przesyłania danych i faksów. Dodatkowe funkcje nie są bardzo rozbudowane (należy do nich aparat o matrycy 5 Mpx, radio, odtwarzacz mp3 oraz Bluetooth), ale nie o to chodzi w tym modelu – jego główną cechą ma być bowiem prostota i funkcjonalność obsługi. I faktycznie, nokia 300 opinie zawierają pozytywne oceny właśnie w tych dwóch aspektach. Za zaletę tego modelu z pewnością można uznać jego małą wagę, duży i wyraźny ekran, silny sygnał, szybkość, gwarancję jakości oraz długą żywotność baterii. Telefon posiada więc wszystkie cechy, na którym zależy osobom aktywnym zawodowo.

Szybkie połączenie z Internetem

Młodszym użytkownikom warto zaproponować natomiast jeden z nowoczesnych smartfonów, zapewniających wszystkie funkcje, na jakich im zależy: szybkie i płynne połączenie z Internetem, możliwość korzystania z portali społecznościowych, a także szeroki wybór aplikacji i multimediów. Dużą popularnością cieszy się m.in. nokia 710 oraz nokia c7. Nokia lumia 710 opinie podkreślają wysoką jakość wykonania telefonu, płynną pracę systemu operacyjnego, a także dobrą jakość nagrań i zdjęć dziennych. Wadą może być natomiast słaba bateria i niewyraźne zdjęcia nocne. Wysoko ocenianym modelem smarfona jest nokia n9 test, dostępna w zestawie ze słuchwkami. Do jej głównych zalet należy wyrazisty wyświetlacz, prosty i zarazem nowoczesny design, wysokiej jakości funkcje foto i audio, płynność działania aplikacji, funkcjonalność oraz długi czas działania baterii. Wadą jest natomiast brak karty pamięci, HDMI, niszowy system operacyjny, mniejsza karta SIM oraz wysoka cena.