Informacje Sprzęt

Ochrona przed wirusami

Nie podlega najmniej dyskusji fakt, że koniecznością jest ochrona antywirusowa dla każdego użytkownika w sieci. W końcu ryzyko jest realne- komputer, który nie posiada takowej ochrony jest narażony na atak. Jak wiadomo spustoszenia jakich może dokonać zależą od jego typu.

Jeżeli nie zdecydujesz się na zainstalowanie odpowiedniej ochrony bądź pewien, że bardzo szybko będziesz musiał sobie radzić z jednym z takich problemów jak: skasowanie plików na Twoim komputerze, kradzież Twoich adresów mailowych jakie znajdują się w książce adresowej, zwolnienie pracy komputera bądź całkowite odmówienie pracy.

Wirusy

Należy pamiętać, że w sieci nie brakuje wirusów, które mogą być nadzwyczaj szkodliwe dla Twojego komputera i będą wymuszać reinstalację systemu. Te przykłady powinny przekonać każdego, że zainstalowanie ochrony antywirusowej jest koniecznością. Programy antywirusowe gwarantujące ochronę antywirusową nie są sobie równe. Niektóre z nich zapewniają ponad 90% ochronę a o innych nawet nie warto wspominać. Rynek oferuje nam kilka popularnych programów. Antywirus ma za zadanie chronić komputer przed jakimkolwiek zagrożeniem. Bez względu na to jaki program wybierzemy musimy upewnić się, że będzie on włączony przez cały czas.

Uaktualnienie oprogramowania antywirusowego

Nie warto go wyłączać nawet w chwili jeśli zauważyliśmy, że nasz komputer zwolnił swoją pracę. Nie możemy również zapominać, że stałe uaktualnianie oprogramowania antywirusowego jest niezwykle istotne. Jeżeli obawiamy się, że będziemy o tym nagminnie zapominać postarajmy się wybrać taki program antywirusowy, który oferuje nam automatyczne pobieranie uaktualnienia programu. Mimo wszystko raz na jakiś czas postarajmy się sprawdzać to. Bywają sytuację, że firewall nie pozwala na uaktualnienie oprogramowania antywirusowego i jeśli wyłączyłeś powiadomienia- możesz się o tym nie dowiedzieć. Tak więc wybór konkretnego programu wcale nie jest prostym zadaniem i wymaga od nas sporej wiedzy na dany temat w innym wypadku zdecydujemy się na zainstalowanie programu, który nie będzie stanowił dostatecznej ochrony dla naszego komputera.