Porady

Nowe dodatki dla kobiet dojrzałych

Nowe dodatki dla kobiet dojrzałychUlubione ubrania zmienią się nie do poznania dzięki odpowiednio dobranym dodatkom. Warto szukać dodatków, które są nie tylko modne, ale także takich, które odejmują lat.

Torba-worek

Jest modna, niezobowiązująca i młodzieżowa. Nawiązuje stylistyką do marynarskiego worka. Jest bardzo wygodna i pojemna – wszystkie podręczne drobiazgi zmieszczą się w niej bez trudu. Do ubrań neutralnych, wybierz w mocnym kolorze. Gdy zależy ci na tym, aby nie rzucała się w oczy – idealna będzie cielista.

Tenisówki

Sportowe buty są na topie kolejny sezon. Ale teraz nosimy je, kiedy tylko chcemy. Tenisówki doczekały się jednak nobilitacji: są ozdobione połyskliwą fakturą, haftem, perłami lub cekinami. Są także modele, w których sznurówki zostały zastąpione wstążką.

Pastelowy zegarek

Lekki zegarek na kolorowym, nie za szeroki pasku jest idealny dla kobiet, które na co dzień nie noszą bransoletek. Nie za szeroki pasek wyszczupla nadgarstek. Cały zegarek nie wygląda zbyt ciężko. Nasza propozycja to zegarek z dużym cyferblatem utrzymany cały w jednym odcieniu (na przykład różowym).

Szalik

Szal w wyrazisty deseń może zastąpić biżuterię. Na topie są barwne, kontrastujące szale w intensywne wzory. Najbardziej trendy są te, na których pojawiają się dwa desenie, na przykład groszki i kwiaty czy linie z rombami. Są idealne, gdy chcemy ożywić prostą stylizację, a jednocześnie ukryć niedoskonałości sylwetki.

Torebka na łańcuszku

Nawiązuje do tej zaprojektowanej przez Coco Chanel. Jest ponadczasowa , a więc zawsze modna. Zawsze jest elegancka i w dobrym guście.

O tym warto pamiętać

Gdy do prostej i neutralnej stylizacji wybierasz kontrastujący z nią kolor, to jeśli jest to możliwe, wybierz przynajmniej trzy elementy stylizacji, na przykład na pasku od zegarka, torbie i szalu. Dzięki temu nie będzie wyglądał na przypadkowy, ale ładnie wtopi się w całość stylizacji. Pamiętaj jednak, aby kierować się zasadą: im bardziej prosto, tym lepiej. To zasada, która zawsze się sprawdza, także przy formalnych okazjach.