Oprogramowanie Sprzęt

Antyvirus scan

Każdy komputer, szczególnie taki, który ma stały dostęp do Internetu, musi być chroniony specjalistycznym oprogramowaniem. W sieci jest bardzo wiele miejsc, w których prezentowane są poszczególne programy i to od nas zależy, jaki antivirus, będzie przez nas wybrany.

Mamy możliwość wypróbowania nawet doskonałych płatnych programów, ponieważ bez odpowiedniego przetestowania, nie będziemy w stanie zakupić programu, ponieważ nie będziemy znali jego działania. Dlatego producenci oprogramowania antywirusowego, bardzo często udostępniają bezpłatnie swoje produkty jako czasowe, żeby można było je przetestować w warunkach normalnej pracy danego komputera.

Sprawdzanie komputera

Dla wielu osób, dobrym rozwiązaniem jest antivirus scan, który przeskanuje nam komputer w razie potrzeby. Oczywiście taki skaner jest wbudowany w program antywirusowy, jednak są także skanery on line, które niezależnie od programu antywirusowego, sprawdzi nam komputer, czy nie ma w nim niepożądanych gości. Naturalnie jest to rozwiązanie, które jest rzeczywiście często stosowane, ponieważ nigdy żaden program antywirusowy nie działa w 100%, gdyż zawsze jakiś wirus czy inny podejrzany element się może wplątać do naszego komputera. Po to jest wiele opcji, żebyśmy mogli sprawdzić komputer, co jakiś czas, zupełnie niezależnym programem czy samym skanerem. Dopiero w takiej sytuacji możemy mieć pewność, że w naszym sprzęcie nie ma żadnych niebezpiecznych elementów.

Dobry antywirus

Nie każdy potrzebuje super ochrony dla swojego komputera, szczególnie domowego, ponieważ wystarczy stosunkowo dobry antywirus, który standardowo ochroni nasz komputer przed przedostaniem się do niego szkodliwych wirusów i szpiegów. W sieci możemy znaleźć wiele wystarczająco doskonałych programów antywirusowych, które dla użytkowników domowych są bezpłatne, a chronią komputer wystarczająco dobrze. Dlatego bardzo dużo ludzi, chętnie korzysta z takiego rozwiązania, ponieważ jest ono dla ludzi prywatnych dość korzystne. Warto wiedzieć, że mimo, iż to są programy bardzo dobre i skuteczne, nie można ich zastosować bezpłatnie ponieważ bezpłatne są one tylko dla użytkowników domowych, a to oznacza, że firma, nawet prowadzona w domu, musi mieć opłaconą licencję programu.