Porady

Co warto wiedzieć o kredycie na motocykl?

Co warto wiedzieć o kredycie na motocykl?Miłośników jednośladów jest w Polsce mnóstwo. Marzeniem z nich jest posiadanie własnego motocykla. Dobry motocykl to jednak spory wydatek, którego wiele osób nie jest w stanie udźwignąć. W ofercie banków znajdziemy dzisiaj również kredyty na motocykl. Występują one w różnych konfiguracjach. Przed zaciągnięciem kredytu warto więc wiedzieć, na co należy zwrócić uwagę, aby kredyt okazał się korzystny.

Kwestie, których nie można pominąć

Osoba, która interesuje się kredytem przeznaczonym na zakup motocykla powinna przede wszystkim zainteresować się wysokością oprocentowania kredytu. Wartość oprocentowania bezpośrednio bowiem wpływa na wysokość comiesięcznych rat. W niektórych bankach oprocentowanie jest bardzo kusząca, ale często wysokość oprocentowanie powiązana jest w innymi czynnikami, które sprawiają, że oferta nie jest już tak bardzo korzystna. Bardzo często banki żądają wniesienia wkładu własnego, dla wielu zainteresowanych kredytem na motocykl to dużą przeszkodą w uzyskaniu kredytu. Decyzje w sprawie przyznania kredytu na motocykl zapadają stosunkowo szybko. Zawsze jednak warto dopytać bankowego urzędnika, czy nagle nie wyrosną przed nami trudności w postaci dodatkowych formalności, które należy wypełnić. Warto też zwrócić uwagę na takie szczegóły jak na przykład konieczność zabezpieczenia kredytu.

Warunki dodatkowe

Zawsze warto dopytać jaka jest minimalna kwota kredytu, którą można uzyskać. Koniecznie trzeba też zapytać o maksymalny okres kredytowania. Warto też pamiętać, że w niektórych bankach kredyt na motocykl jest udzielany tylko tym klientom, którzy zdecydują się skorzystać z innych oferowanych przez bank produktów lub usług. Takie dodatkowe wymagania stawiane przez bank sprawiają, że korzystny na pierwszy rzut oka kredyt, tak naprawdę korzystny wcale nie jest.

Przed podjęciem decyzji o wzięciu kredytu na motocykl trzeba dokładnie zapoznać się z umową. Nie każda oferta przedstawiana w ulotce reklamowej w rzeczywistości jest naprawdę korzystna dla przyszłego kredytobiorcy.