Porady

Popularne rodzaje kredytów

Popularne rodzaje kredytówUdzielanie kredytów to jedna z usług dostępnych w każdym banku. Oferta kredytów jest niezwykle zróżnicowana. Są jednak kredyty skierowane do indywidualnych klientów, które dostępne są w każdym banku. Jakie to są kredyty? Kto może złożyć wniosek kredytowy?

Kredyt odnawialny

To jeden z popularnych rodzajów kredytów. Wniosek o jego przyznanie mogą złożyć tylko osoby, które w danym banku zdecydowały się założyć rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy czyli popularny ROR. O tym jak wysoka suma kredytu odnawialnego zostanie przez bank przyznana zadecyduje wysokość comiesięcznych zarobków. W większości banków klienci mogą zejść pod kreskę do wysokości jednej, maksymalnie trzech pensji.

Kredyt gotówkowy

Kredyty gotówkowe należą to tych, które banki udzielają wyjątkowo często. Procedura jest przyznawania jest wyjątkowo uproszczona, na odpowiedź czeka się bardzo krótko. Warunkiem otrzymania tego kredytu są stałe dochody. Źródła dochodu mogą być bardzo różne. Bank przyzna kredyt gotówkowy nie tylko osobom zatrudnionym na podstawie umowy o pracę, ale także emerytom oraz osobom, którym wypłacana jest renta. Dochód, który pozwala ubiegać się o przyznanie kredytu gotówkowego to z reguły  około kilkaset złotych.

Kredyt hipoteczny

Procedura przyznawania kredytu hipotecznego jest niezwykle skomplikowana. To kredyt najczęściej brany na wiele lat i na wysokie sumy. Oczywiście niektóre procedury są takie same jak w przypadku na przykład kredytu gotówkowego. Sprawdzana jest więc historia przyszłego kredytobiorcy w Biurze Informacji Kredytowej oraz jego zdolność kredytowa. Do wniosku o kredyt hipoteczny należy dołączyć nie tylko wystawione na bankowym druku zaświadczenie o dochodach, ale także szereg jeszcze innych dodatkowych dokumentów. Ich lista jest bardzo długa. Do tego banki uważnie przyglądają się wiekowi kredytobiorcy. Szczególnie ważny jest dla nich wiek, który kredytobiorca osiągnie spłacając ostatnią ratę kredytu. Nie są tutaj jednomyślne, górna granica wieku waha się od 75 do 80 lat.