Oprogramowanie Sprzęt

Nawigacja samochodowa oraz nawigacja w telefonach komórkowych

Telefon samsung avila nawigacja to jeden z pierwszych do których od razu dołączana była nawigacja satelitarna. Zainstalowane fabryczne, przez producenta oprogramowanie nie ma jednak wielu użytecznych funkcji, które są standardem już dziś. Na przykład nawigacja do samsung wave, który jest o wiele nowszym, ale z wyglądu bardzo podobnym telefonem komórkowym, jest już o wiele bardziej użyteczna.

Od razu jednak należy zdać sobie sprawę z tego, czy z nawigacji satelitarnej faktycznie będziemy chcieli korzystać. Jeśli nie to należy w opcjach telefonu od razu zablokować aktualizację takiej mapy. Pozwoli to na uniknięcie opłat nie tylko za korzystnie z oprogramowania ale także za transfer danych.

Nawigacja w telefonach komórkowych

W nowych mapach do telefonów komórkowych dba się o oszczędność miejsca jeśli chodzi o aplikację oraz o to aby nawigacja na telefon aktualizowała się możliwie szybko. Do niedawna nawigacja samochodowa gps z tradycyjnym zestawem miała zdecydowanie większe możliwości od nawigacji w telefonach komórkowych. Dzisiaj się to już znacząco zmieniło i nawigacje na telefony komórkowe są nowocześniejsze i wygodniejsze w użytkowaniu. Nawigację mamy zawsze przy sobie, nie ma też konieczności przyklejania do szyby samochodu dużego i zwykle nie poręcznego ekranu nawigacji. Co więcej nawigacja w telefonach komórkowych, taka, którą proponuje naviexpert jest nawigacją zdecydowanie wyższej klasy, umożliwiającą monitorowanie aktualnej sytuacji na drodze.

Alternatywne trasy

Oprogramowanie odpowiednio reaguje na tworzące się korki. Użytkownik jest o tym nie tylko informowany, ale ma także możliwość skorzystania z nowej trasy lub kilku alternatywnych tras, w celu ominięcia zatoru drogowego. Możliwe jest oczywiście wyświetlanie trasy w widoku trójwymiarowym co przydaje się zwłaszcza w miastach, gdzie orientacja w terenie nie należy do najłatwiejszych. Taka nawigacja pozwala także na uniknięcie fotoradarów oraz zmniejsza prawdopodobieństwo otrzymania mandatu w przypadku kontroli drogowej. Użytkownicy mogą także samodzielnie zamieszczać na mapie informacje, które uzyskują na przykład podczas podróży samochodem.