Informacje Sprzęt

Telefon komórkowy jako nawigacja samochodowa

Pomysł aby nawigacja na komórkę zastąpiła zwykły zestaw nawigacji samochodowej, jeszcze parę lat temu wydawać mógł się niedorzeczny. Dzisiaj jednak nawigacja gps na telefony komórkowe nie tylko dorównała zwykłej nawigacji samochodowej, ale można śmiało powiedzieć że już ją przegoniła.

Można bowiem z jej wykorzystaniem planować bardzo dokładnie swoją trasę, uwzględniając przy tym aktualną, faktyczną sytuację na drodze.

Unikanie korków

Nawigacja taka poprowadzi kierowcę w taki sposób, aby unikną on korków, o ile jest to możliwe. Poza tym po wyjściu z samochodu, telefon mamy nadal przy sobie i można z niego wygodnie korzystać czy to szukając określonego miejsca czy nawet połączeń z wykorzystaniem komunikacji miejskiej, nie mówiąc już o możliwości sprawdzenia kalendarza imprez kulturalnych czy też repertuaru kin. Pierwszym krokiem jest instalacja specjalistycznego programowania. Konieczne staje się więc sprawdzenie czy nasz telefon komórkowy poradzi sobie z jego obsługą. Nowe aparaty takie jak nokia n8 nawigacja bez problemu sobie z tym radzą. Modele telefonów komórkowych dostępne są na stronie internetowej. Można też zanim dokona się przeszukania sprawdzić jakie systemy operacyjne umożliwiają skorzystanie z nawigacji satelitarnej.

Navi Expert

Uniwersalność w tym zakresie może determinować to, jaka nawigacja najlepsza jest . Bardzo dobrze na tle konkurencji wypada naviexpert, którego nawigacja nokia c6 działa dokładnie tak samo jak zwykła nawigacja samochodowa, ale jest wzbogacona o wspomniane już funkcje. Jeśli telefon komórkowy jest kompatybilny z takim oprogramowaniem nawigacyjnym, to nie pozostaje nic innego jak oprogramowanie takie zainstalować na swoim telefonie komórkowym. Dzięki temu wszystkie potrzebne informacje będziemy mieli zawsze pod ręką, wystarczy uruchomić swój telefon komórkowy. Na uwagę zasługuje także to, iż aplikacja ta działa wyjątkowo szybko, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę to, jak wiele informacji musi przetworzyć. Jak na razie żadne inne dostępne na rynku oprogramowanie nie gwarantuje takiego sposobu obliczania tras, aby uniknąć nie tylko korków, ale także remontów. Na bieżąco pojawiają się także informacje na przykład o wypadkach drogowych, które powodować mogą, że dana trasa nagle staje się nie przejezdna.