Porady

Dlaczego warto postawić na drewniane kinkiety?

Dlaczego warto postawić na drewniane kinkiety?Jest wiele pomieszczeń w naszych domach, w których oświetlenie ogólne to zbyt mało, aby ciekawie je oświetlić. Stąd też wiele osób decyduje się na dodatkowe oświetlenie w postaci kinkietów. Oferta salonów z artykułami oświetleniowymi jest bardzo bogata. Znalezienie kinkietu idealnie pasującego do charakteru wnętrze nie jest trudne. Nie wszyscy jednak zadowolą się masowo produkowanymi kinkietami. Są osoby, które lubią otaczać się pięknymi, nietuzinkowymi przedmiotami. Z pewnością więc ich uwagę przyciągną designerskie kinkiety drewniane.

Dlaczego akurat drewno?

Drewno jest bardzo wdzięcznym, wykorzystywanym od stuleci materiałem w budownictwie i architekturze wnętrz. Moda na bycie eko sprawiła, że w naszych domach jest coraz więcej dekoracyjnych przedmiotów wykonanych z drewna. W ten nowy trend doskonale wpisują się kinkiety drewniane. Zaletą drewna jest to, że można je łączyć z metalem, szkłem czy plastikiem. Kinkiet może, ale nie musi więc być wykonany w stu procentach z drewna. Te wykonane tylko z drewna doskonale będą pasować w klasycznie urządzonego salonu, te, które połączono na przykład z metalem doskonale wpiszą się w minimalistycznie urządzone wnętrze. Dobrze wykonany drewniany kinkiet przetrwa w idealnym stanie przynajmniej kilka lat. Jeśli do tego trochę się o niego zadba, prędzej znudzi się swoim właścicielom. Decydując się na kupno kinkietu z drewna warto więc do jego pielęgnacji używać specjalnych preparatów.

Drewno jest materiałem w pełni naturalnym. Drewniane kinkiety, które już jakiś czas temu pojawiły się na rynku zaskakują swoim bardzo niebanalnym, często niezwykle finezyjnym wzornictwem. Świetnie więc wyglądają nie tylko w nowocześnie, ale także tradycyjnie urządzonych wnętrzach. Blask, który rzuca drewniany kinkiet jest bardzo ciepły. W otoczeniu takiego oświetlenia odpoczywa się wyjątkowo dobrze. Regularnie czyszczone odpowiednimi preparatami do drewnianych powierzchni na bardzo długo zachowują swój piękny wygląd. Do drewnianego kinkietu bez trudu można dobrać drewnianą lampę sufitową.