Porady

Trendy w męskiej modzie na wiosnę

Trendy w męskiej modzie na wiosnęTygodnie mody, podczas których wielkie domy mody i projektanci prezentują swoje kolekcje na wiosnę i lato już się zakończyły. Pora więc się przyjrzeć, co pojawiło się w ich propozycjach dla mężczyzn.

Kombinezony

W tym roku jednym z gorących trendów będą kombinezony. Wielcy projektanci proponują zarówno  te inspirowane kombinezonami noszonymi przez kosmonautów jak i bardziej nadające się do noszenia na co dzień inspirowane tymi noszonymi przez mechaników samochodowych. Kombinezony pojawiły się między innymi w kolekcjach zaprezentowanych przez Dries Van Noten i Pradę.

Z widocznym logo

W latach 80. niezwykle trendy było chwalenie się ciuchami z widocznym logo marki. W tym sezonie trend ten powraca. Panowie mogą prezentować logo z prawdziwą dumą. Propozycje, aby wrócić do epatowania markami pojawiły się u Diora, w kolekcjach Goshy Rubchinsky i Balenciaga.

Stonowane kolory 

Zdecydowanie dominować będą na ulicach panowie w ubraniach w kolorach ziemi: beżach, jasnych brązach, zieleniach. Paleta barw ziemi jest naprawdę bogata, stylizacja nie musi być nudna. Stonowane kolory nie wszystkim jednak przypadną do gustu. Panowie, którzy nie czują się zbyt dobrze w zieleniach czy brązach, mogą wybrać bardziej wyraziste i mocne barwy. Ale w tym przypadku obowiązuje total look. W kolekcjach Officine Generale, Billionaire pojawiły się także ubrania w białych kolorach.

Odzież technologiczna

Romans mody i technologii narodził się kilka lat temu. Rozwija się nadal. Tej wiosny panowie mogą wybrać dla siebie kurtki i spodnie przeznaczone do wspinania się po górach. Odzież technologiczną zaprezentowały podczas Fashion Weeks między innymi marki Martine Rose i Lanvin.

To tylko kilka z propozycji projektantów na sezon wiosna/lato 2018. Warto pamiętać, że nie wszystkie propozycje projektantów nadają się, aby wyjść w  nich na ulicę. Warto więc wybierać tylko te propozycje, które nadają się do noszenia. Propozycji projektantów nie należy bowiem traktować zbyt dosłownie, tylko wybierać z nich, co naprawdę można włączyć do swojej garderoby.