Oprogramowanie Sprzęt

Smartfony a tradycyjne modele telefonów komórkowych

Wydawać by się mogło, że rosnąca popularność smartfonów zdominuje współczesny rynek telefonii komórkowej. Tymczasem okazuje się, że wśród konsumentów wciąż przeważają tradycyjne modele telefonów, takie jak nokia asha 200 czy nokia asha 300 recenzja. Z czego to wynika?

Producenci smartfonów nieustannie wprowadzają w nich nowe modyfikacje, unowocześniając kolejne modele i uwzględniając całą gamę najróżniejszych funkcji, począwszy od szybkiego łącza internetowego, a skończywszy na możliwości korzystania z licznych aplikacji.

Wysyłanie smsów

Tymczasem nie każdy użytkownik potrzebuje tego typu dodatków. Duża część osób używa telefonu tylko do dzwonienia i wysyłania sms-ów, planując w nim ewentualnie terminarz spotkań. Takim użytkownikom nie zależy na różnych opcjach rozrywki czy sprawnym korzystaniu z serwisów społecznościowych. Smartfony znacznie częściej wybierają więc ludzie młodzi, dla których tego typu dodatki są niezbędnym elementem telefonu. Tradycyjne modele telefonów chętnie kupują natomiast biznesmeni – smartfony zapewniają im co prawda szybki dostęp do poczty i pakietu Office, jednak w roli zwykłego telefonu służbowego lepiej sprawdza się np. nokia asha 200 opinie czy nokia 500 recenzja.

Trwalsza bateria

Oba modele posiadają przede wszystkim dużo trwalszą baterię, która w przypadku smartfonów wytrzymuje zaledwie jeden dzień. Jest to jedna z głównych wad, wymienianych przez użytkowników nokia lumia 800. Nowoczesne modele mają ponadto delikatniejszą konstrukcję, przez co w większym stopniu narażone są na uszkodzenia. Wszystkim osobom, które na pierwszym miejscu podczas kupna telefonu stawiają prostotę obsługi oraz wysoką trwałość, nokia lumia 800 recenzja nie przypadnie do gustu. Jest ona raczej drogim gadżetem, zapewniającym dostęp do kilku form rozrywki. Taki telefon częściej wybieramy w przypadku zawierania umowy abonamentowej, ponieważ możemy uzyskać go wtedy po niższej cenie. Duża część polskich konsumentów korzysta jednak z telefonów na kartę, wśród których zdecydowanie przeważają te tradycyjne. Nie są one drogie i nie wymagają podpisania umowy, dzięki czemu dają większą swobodę w zakresie wyboru kwoty doładowania, a tym samym – wysokości opłat za telefon.