Porady

Białe czy żółte złoto?

Białe czy żółte złoto?Prędzej czy później, każdy z panów stanie przed koniecznością zakupu pierścionka zaręczynowego. Większość z nas, niestety nie ma ani koniecznego doświadczenia, ani pojęcia, jak się do tego zabrać. Czy wybrać ten droższy zrobiony z platyny, czy ten tańszy, który na oko wygląda ładnie. My proponujemy nieśmiertelne i zawsze eleganckie złoto.

Złoto jest z człowiekiem od starożytności, przez długi czas służyło nam jako waluta i było przyczyną wojen i podbojów. Współcześnie jego rola, jako środka płatniczego nie spadła i złoto nabrało tak zwanej Inkaskiej cechy. Stało się mianowicie ozdobą. Złoto to materiał, który jest najchętniej wykorzystywany do produkcji pierścionków zaręczynowych, głównie ze względu na jego symbolikę i popularność wśród milionów klientów. Do wyboru mamy białe złoto oraz żółte. Niektóre sklepy jubilerskie proponują nam też złoto czarne, ale to nie jest tak szeroko rozpoznawalne i popularne wśród pań. O ile kiedyś najczęściej to żółte złoto, wybierano przy pierścionkach zaręczynowych, to współcześnie większą popularnością cieszy się białe złoto. Wynika to z faktu, że przede wszystkim białe złoto stało się modne i uznawane jest współcześnie za bardziej eleganckie. Do tego jest zdecydowanie twardsze od żółtego złota oraz nie czernieje i nie matowieje. Jeśli chodzi o sam proces produkcyjny, to białe złoto powstaję z połączenia złota, cynku oraz niklu i dobrze wykonane, powinno swoim wyglądem przypominać platynę. Dodatkową zaletą tego kruszcu jest to, że ma niezwykłą odporność na wszelkie związki chemiczne. Niestety nie może być noszone przez osoby alergiczne, gdyż nikiel jest związkiem mocno uczulającym i osoby dotknięte alergią, bardzo szybko zaobserwują u siebie przebarwienia na skórze.

Z kolei żółte złoto uznawane jest za klasyczne i ponadczasowe. Mimo spadku popularności nadal ma olbrzymią rzeszę zwolenników. Od białego złota odróżnia się twardością. Ogólnie bowiem żółte złoto uznaję się za miękkie i mniej trwałe.

Jak wybrać właściwy pierścionek?

Nasz wybór zatem sprowadza się do jakości oraz ponadczasowej klasyki i od razu warto powiedzieć, że nie ma tu dobrego wyboru. Wszystko zależy od gustu naszej wybranki i tego, jaką biżuterię nosi na co dzień. Jeżeli zatem nasza narzeczona, przyzwyczajona jest do żółtego złota, to nie zastanawiajmy się nawet przez chwilę na wyborem. Pierścionek, choćby najpiękniejszy i najbardziej okazały, jeżeli nie pasuje do całej kreacji, skończy w szafie na samym dnie. Tą samą logiką kierujmy się przy wyborze kamieni przy pierścionku. Jeśli będą zbyt duże, a kobieta jest przyzwyczajona do subtelnej biżuterii, to bez znaczenia będzie ich cena i jakość.

Źródło: