Porady

Jakie oczko w pierścionku zaręczynowym?

Jakie oczko w pierścionku zaręczynowym?Już w starożytności dwoje kochających się na ludzi na znak miłości wymieniało się pierścieniami. Ten zwyczaj przetrwał do czasów nam współczesnych.

Wybieramy oczko w pierścionku

Wśród pierścionków wręczanych z okazji zaręczyn przeważają złote. Ten szlachetny metal wymaga więc użycia równie szlachetnych kamieni. Wśród pierścionków zaręczynowych w Poznaniu przeważają więc z te z brylantem, znajdziemy je choćby pod tym adresem: https://goo.gl/maps/JRmPpn7eB9M2. Brylanty są białe, a biel to symbol czystości. Warto wspomnieć, że jedną z cech diamentu (oszlifowane diamenty noszą nazwę brylantów) jest wyjątkowa twardość. Stąd też są one symbolem także wierności i trwałości. Ostatnio bardzo modne stały się pierścionki, w których łączy się brylanty z szafirami. W sklepach czy pracowniach jubilerskich do wyboru są także pierścionki zaręczynowe, których oczko wykonane jest tylko z szafiru. Ten piękny niebieski kamień oprawia się oczywiście w złoto. Tradycyjnie jest to żółte złoto, ale pojawiają się także pierścionki, w których kamień został oprawiony w białe złoto. Wyjątkowym pierścionkiem zaręczynowym może tez być ten z rubinem. Kamień ten symbolizuje miłość, trochę więc dziwne, że zaręczynowe pierścionki z rubinem są ostatnio tak bardzo mało popularne.

Nie tylko żółte złoto

Z reguły kamienie szlachetne, z których jubilerzy wykonują pierścionki zaręczynowe oprawiają w złoto. Jeszcze kilka lat temu wykorzystywano tylko żółte złoto. Dzisiaj oprawy pierścionków wykonywane są także z różowego i białego złota. Można również spotkać pierścionki, których obrączki wykonane z połączenia żółtego i białego złota. Rzadko wybierane są pierścionki z platyny (wyjątkowo drogie), srebra, tytanu. Co ciekawe, te tytanowe są obecnie wybierane bardzo chętnie. Srebrne nigdy nie cieszyły się popularnością.

Wybranie pierścionka zaręczynowego nie jest proste. Oprócz najczęściej wybieranych pierścionków z diamentem, panowie mają bowiem pierścionki z wieloma innymi kamieniami szlachetnymi. Od kilku lat bardzo trendy są pierścionki zaręczynowe z szafirem lub z szafirem połączonym z diamentem.