Porady

Moda w stylu lat 70.

Moda w stylu lat 70.Moda z dawnych lat powraca. Hitem okazały się stroje inspirowane latami 70. Ubrania w stylu lat 70. znaleźć można niemal w każdej sieciówce. Na co warto postawić, aby wyglądać modnie i stylowo?

Styl etno

Stroje są swobodne, bardzo kobiece i kolorowe. Inspiracją do stworzenia stylu etno w latach 70. były stroje i dodatki pochodzące z różnych kultur: afrykańskie, indyjskie i rodem z Ameryki Południowej. Garderoba w stylu etno idealnie wpisuje się w wakacyjne klimaty. Etniczne printy i biżuterię, możemy nosić od rana do wieczora. Pamiętajmy, że należy nosić je w towarzystwie stonowanych ubrań,o prostych i klasycznych fasonach. Stawiamy na proste, luźne bluzki, uniwersalne, kobiece sukienki maksi, spódnice tulipan, biżuterię z koralikami i frędzlami.

Cała w kwiatach i falbanach

W latach 70. nie brakowało także sukienek i spódnic w barwne kwiaty. Ten motyw jest popularny także dzisiaj. Stawiamy na kwiaty w każdym wydaniu: drobne, subtelne pączki przypominające kwiaty na łące, wielkie, malarskie kwiaty, które olśniewają kolorami jak i wyraziste egzotyczne. Pamiętajmy także, że w latach 70. nie mogło zabraknąć falban. Hitem są sukienki i bluzki z dekoltem carmen, które nawiązują do strojów noszonych przez tancerki ognistego flamenco. Bluzki, które falbaną mają wykończoną górną część, optycznie powiększają mały biust. Pamiętajmy jednak, że gdy ta i inne części ciała są bardziej obfite, falbany jeszcze bardziej je powiększą. Sztuką jest łącznie ubrań w kwiaty. Gdy więc góra jest w kwiaty, najbezpieczniej jest połączyć ją z gładkim dołem.

Graficzne printy

Oprócz falban i strojów inspirowanych różnymi kulturami znakiem rozpoznawczym mody z lat 70. są także graficzne printy. Najczęściej pojawiały się one na rzeczach mających bardzo prosty krój. Gościły przede wszystkim na bluzkach i tunikach. Wybierając ubrania z graficznymi printami pamiętajmy, że do gładkiego dołu zakładamy wzorzystą górę i na odwrót. Nigdy nie łączymy wzorzystego dołu z taką samą górą. Duże graficzne printy na przykład na biuście, powiększą optycznie małe piersi.