Porady

Kilka informacji o kredycie inwestycyjnym

Kilka informacji o kredycie inwestycyjnymBanki udzielają kredytów nie tylko osobom prywatnym. Mają także bogatą ofertę kredytów dla firm. Do tych, które wybierane są przez przedsiębiorców naprawdę często zaliczany jest kredyt inwestycyjny. Dzięki środkom z kredytu firma może się rozwijać i przynosić większe zyski.

Przeznaczenie środków z kredytu inwestycyjnego

Środki z kredytu inwestycyjne mają służyć rozwijaniu firmy. Mogą więc zostać przeznaczone na inwestycje. Banku nie interesuje charakter inwestycji. Dlatego też jest to pojęcie bardzo szerokie. Środki z kredytu inwestycyjnego mogą zostać przykładowe przeznaczone na sfinansowanie:

–    niezbędnych do produkcji maszyn;

–    modernizację istniejącej linii produkcyjnej lub zakup nowej;

–    zakup komputerowych i innego wyposażenie niezbędnego w biurze;

–    budowę lub zakup obiektów budowlanych na potrzeby firmy.

Środki przyznane przez bank w ramach kredytu inwestycyjnego niekoniecznie muszą być przeznaczone na nowe sprzęty czy maszyny. Można za niego zakupić także pakiet akcji na Giełdzie Papierów Wartościowych. To inwestycja, która może przynieść spore zyski, nie można jednak zapomnieć, że może też zakończyć się stratą części lub całości pożyczonych pieniędzy.

Komu bank może przyznać kredyt inwestycyjny?

Wnioski o kredyt inwestycyjny mogą składać firmy niezależnie od tego jaki jest charakter ich działalności. Największe szanse mają ci przedsiębiorcy, którzy są obecni na rynku od dawna, i cieszą się już na nim uznaną pozycją. Szanse mają także firmy, które dopiero wchodzą na rynek. W ich przypadku banki są jednak bardziej ostrożne, uzyskanie kredytu nie jest niemożliwe, ale trudniejsze. Oczywiście planowana inwestycja powinna dawać duże nadzieje na zwiększenie zysków. Do wniosku koniecznie więc należy dołączyć biznesplan. Bank sprawdzi także jaka jest zdolność kredytowa firmy. Procedury oceny zdolności kredytowej nie da się ominąć.

Kredyt inwestycyjny to propozycja skierowana do firm. Pozwala sfinansować różnorodne inwestycje, których celem jest rozwój firmy i zwiększenie przynoszonych przez nią zysków.