Porady

Mleko dla niemowląt. Które wybrać?

Mleko dla niemowląt. Które wybrać?

Współcześnie mleko dla niemowląt możemy kupić w każdej aptece. Istnieje ono w tak wielu odmianach i formułach, że wielu klientów ma problem z podjęciem wyboru, które mleko będzie właściwe dla ich dzieci. Tym wpisem postaramy się im pomóc.

Przede wszystkim musimy mieć świadomość, że wbrew niektórym głosom nie istnieje mleko uniwersalne. W zależności od indywidualnych cech dziecka i jego wieku powinniśmy podać mu daną, konkretną mieszankę. Właściwy wybór jest o tyle ważny, że mleko takie jest podstawą wyżywienia niemowlaka. Ma dostarczyć dziecku wszystkich składników odżywczych i co ważne nie powodować żadnych problemów z układem pokarmowym.

Więcej na https://www.nowafarmacja.pl/preparaty-zywieniowe

Mleko modyfikowane jest zazwyczaj ponumerowane od jednego do pięciu

Produkty opatrzone jedynką przeznaczone są dla dzieci, które nie osiągnęły jeszcze szóstego miesiąca. Produkt oznaczony jedynką uwzględnia specyfikę przewodu pokarmowego tak małego dziecka i jest bardzo delikatne. Mleko opatrzone dwójką powinno być podawane dzieciom od dwunastego miesiąca życia. Jego cechą charakterystyczną jest wysoka zawartość żelaza. Dziecko w tym wieku uczy się już raczkować i żelazo jest mu potrzebne dla zapewnienia właściwego rozwoju. Mleko numer trzy przeznaczone jest dla dzieci powyżej jednego roku, a czwórka dla dzieci do trzeciego roku życia. Piątka jest zarezerwowana dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Prócz numeracji mleko dzieli się też pod względem jego szczególnych właściwości

Na przykład oznaczone symbolem HA przeznaczone jest dla tych dzieci, które są zagrożone alergią. Nie nadaję się dla dzieci, u których już stwierdzono alergię, ale dla tych, gdzie istnieje ryzyko, że dziecko z racji uwarunkowań genetycznych też będzie alergikiem. Z kolei oznaczenie R lub GR oznacza mleko, które zostało wzbogacone kleikiem ryżowym lub gryczanym. Taki produkt jest dużo bardziej sycący i jest wskazany dla tych dzieci, które cechuje niezwykły apetyt. Mleko tego typu nadaje się też idealnie, kiedy chcemy nakarmić dziecko na noc i uniknąć ewentualnych pobudek malucha.