Porady

Jakie okulary wybrać, aby były twarzowe?

Jakie okulary wybrać, aby były twarzowe?Większość kobiet z pewnością już zdążyła wybrać przeciwsłoneczne okulary. Dla tych, które jeszcze tego nie zrobiły mamy kilka porad. Dzięki nim wybiorą model idealny do ich rysów twarzy.

Wybierając okulary przeciwsłoneczne należy kierować się nie tylko modą. O wiele ważniejszy jest kształt twarzy. Źle dobrane okulary uwypuklą mankamenty urody: wąską brodę, zbyt mocno wystający podbródek, szerokie czoło. Jak więc dobrać kształt oprawki do owalu twarzy?

Owal

Twarz jest lekko wydłużona, ma idealne proporcje. Do takiego kształtu twarzy pasuje mnóstwo modeli. Sprawdzą się nawet krzykliwe i kwadratowe oprawki. Warto jednak pamiętać, że okulary nie powinny być zbyt duże.

Kwadrat

Cechą charakterystyczną są wyraźnie zarysowane kości żuchwy. Dlatego też należy postawić na model okularów, które mają miękkie kształty. Idealne są te owalne ( w jasnym kolorze błyskawicznie złagodzą rysy twarzy) lub okrągłe. Należy jednak unikać szerokich, kanciastych oprawek.

Koło

Charakterystyczne są między innymi pełne policzki. Aby je skontrastować warto postawić na okulary z kwadratowymi oprawkami. Wydłużą owal twarzy i dodadzą mu konturów. Nie polecamy okularów z małymi oprawkami.

Trójkąt

Typowe dla takiej twarzy jest wąski podbródek i szerokie czoło. Aby przywrócić właściwe proporcje warto postawić na okulary z okrągłymi oprawkami. Odradzamy zakup tych z szerokimi lub kwadratowymi oprawkami.

Jeszcze kilka wskazówek

Zanim zdecydujesz się na konkretny kolor oprawek pamiętaj, że szatynkom, brunetkom i posiadaczkom rudych włosów świetnie jest w złotych lub brązowych oprawkach. Gdy masz blond włosy pamiętaj, że świetnie będziesz wyglądała w srebrnych i granatowych oprawkach. Jeżeli twoim zdaniem twój nos jest za długi, postaw na okulary z ciemnymi, dość nisko osadzonymi noskami i podwójnym mostkiem.

Niektóre kobiety preferują proste, owalne oprawki. Inne wolą aviatory (pilotki), które zawsze są trendy, jeszcze inne wybierają kocie oprawki. Wybierając okulary należy jednak pamiętać, że najważniejszy jest owal twarzy, a nie aktualne trendy mody.