Porady

Najczęściej powtarzane mity o modzie

Najczęściej powtarzane mity o modzie

Z modą związanych jest całe mnóstwo mitów, których powielanie okazuje się być naprawdę bardzo krzywdzące. W ich efekcie wiele osób rezygnuje z zakładania pewnych ubrań, robiąc to bezpodstawnie. Przyjrzyjmy się najpopularniejszym mitom i spróbujmy się z nimi rozprawić.

Mit pierwszy
Wiele kobiet sądzi, że ubrania wzorzyste można zestawiać wyłącznie z tymi, które uszyte zostały z gładkich tkanin. Tymczasem okazuje się, że z takiego podejścia można naprawdę zrezygnować. Dzisiaj mieszanie deseni jest cenione przez największych projektantów mody na całym świecie. Decydując się na taki krok, należy jednak pamiętać, że nie można robić tego przypadkowo. Aby wyszczuplić nogi oraz dodać lekkości sylwetce, należy łączyć ze sobą ukośne i drobne desenie. Bezpiecznym rozwiązaniem jest również nie mieszanie ze sobą kilku tonacji kolorystycznych. Stawiając na różne desenie, warto wybierać stonowane kolory.

Drugi mit

Posiadaczki dużego biustu bardzo często wystrzegają się bluzek i sukienek z falbankami. Są bowiem przekonane, że takie elementy optycznie jeszcze bardziej powiększą ich już i tak duże piersi. Jak się jednak okazuje, jest to wyłącznie część prawdy. Taki efekt gwarantują bowiem wyłącznie naprawdę duże i sztywne falbany o poziomym przebiegu. Posiadaczki dużych piersi powinny stawiać na falbany drobne, które będą miękko układały się na ciele.

Trzeci mit

Wiele kobiet mających problem z nadprogramowymi kilogramami decyduje się na noszenie workowatych ubrań w przekonaniu, że optycznie wyszczuplą one sylwetkę. Okazuje się jednak, że efekt jest odwrotny od zamierzonego. W takim „opakowaniu” nasze ciało sprawia wrażenie jeszcze większego niż jest w rzeczywistości. Dlatego niezależnie od rozmiaru warto stawiać na ubrania leżące blisko ciała. Oczywiście te obcisłe, wyraźnie za małe to coś, czego należy się wystrzegać.

Przedstawione mity o modzie to oczywiście nie wszystko, z czym można się spotkać. Tych, które wymagają obalenia jest zdecydowanie więcej. Nie warto trzymać się ich sztywno, mocno się tym samym ograniczając.