Porady

Mądry Polak po szkodzie – Ty ubezpiecz się już dziś!

Mądry Polak po szkodzie - Ty ubezpiecz się już dziś!Nie każdy wyznaje zasadę, iż przezorny zawsze jest ubezpieczony. Powiedzenie to, pomimo już wieloletniego przebywania w świadomości społeczeństwa, nie przemawia jednak do wszystkich.

Choć coraz więcej osób docenia fakt posiadania dodatkowego ubezpieczenia, to jest jeszcze grono tych, którzy kwestionują ich zasadność.

Ubezpieczenie ma charakter profilaktyczny

Wszystko zmienia się o sto osiemdziesiąt stopni, gdy w wyniku wielu nieoczekiwanych okoliczności, staną się sprawcami kolizji lub wypadku drogowego albo przed maskę wyskoczy im dzikie zwierzę, a oni nie zdążą zahamować, by uniknąć zderzenia. Dopiero wtedy docenia się fakt posiadanego ubezpieczenia. Zauważa się tendencję, iż dodatkowe ubezpieczenie Autocasco (zwane częściej po prostu AC), posiadają właściciele pojazdów wyższej klasy, którzy nie mogą sobie pozwolić na stratę rzędu kilkunastu lub więcej tysięcy, gdy uszkodzoną sobie samochód. Osoby posiadające starsze samochody uważają, że posiadanie AC najzwyczajniej się im nie opłaca. Ochrona przed ewentualnymi skutkami kolizji z naszej winy to tylko jeden z przykładów ochrony dodatkowego ubezpieczenia. Niestety w dzisiejszych czasach, pomimo ilości prywatnego i miejskiego monitoringu, w dalszym ciągu dochodzi do kradzieży pojazdów. Żadne zabezpieczenia nie są w stanie wystraszyć złodzieja, a najlepszy alarm może zostać przez niego złamany. Dlatego ubezpieczenie pojazdu od kradzieży jest tak cenione na rynku.

Ile jesteś w stanie zapłacić za cenę spokoju jakim jest ubezpieczenie AC?

Robiąc bilans zysków i strat oraz biorąc pod uwagę ewentualne ryzyko wystąpienia zdarzenia uzasadniającego wypłatę odszkodowania, posiadanie ubezpieczenia jest bardzo opłacalne. Brak dodatkowego zabezpieczenia może być opłakany na budżetu gospodarstwa domowego, bo w sytuacji kolizji, będzie trzeba pokryć koszty uszkodzenia pojazdu z własnej kieszeni. Nie każdego stać, by jednorazowo dokonywać zapłaty nierzadko znacznych kwot. Obecnie na rynku funkcjonuje wiele Towarzystw Ubezpieczeń oferujących interesujące oferty ubezpieczeń dla każdej kieszeni.