Porady

Kiedy pomyśleć o ubezpieczeniach NNW?

Choć podejmując określone działania można w istotny sposób ograniczyć ryzyko wypadków, nigdy nie da się ich całkowicie wyeliminować. Jest to niemożliwe już choćby dlatego, że niejednokrotnie będąc ich ofiarami nie przyczyniamy się w żaden sposób do ich powstania. Ich konsekwencje mogą być poważne, poza stresem i niepokojem możemy bowiem doznać poważnego uszczerbku na zdrowiu. Na szczęście, w takim przypadku pomóc mogą nam ubezpieczenia NNW. Oczywiście, nietrudno się domyślić, że nie wszystkie są tak samo atrakcyjne, a nasza satysfakcja w dużej mierze jest uzależniona od tego, czy jesteśmy w stanie dokonać ich prawidłowego wyboru.

Kiedy pomyśleć o ubezpieczeniach NNW?

W jakich okolicznościach przydaje się ubezpieczenie NNW

Nieszczęśliwy wypadek może zdarzyć się w dowolnym miejscu i czasie. W pewnych okolicznościach jednak prawdopodobieństwo jego wystąpienia jest o wiele większe niż w innych. Dzieje się tak choćby w czasie jazdy samochodem, statystyki potwierdzają bowiem, że spadek liczby wypadków samochodowych jest niewielki. Owszem, na drogach pojawiają się nowe pojazdy, a zdanie egzaminu na prawo jazdy wcale nie jest proste, nadal jednak nie brakuje kierowców, którzy do życia innych osób podchodzą w sposób co najmniej lekceważący.

Ryzyko wypadku jest też duże w miejscu pracy i to nawet pomimo tego, że coraz więcej uwagi poświęca się obecnie zasadom BHP. Niestety, ich przestrzeganie ciągle jeszcze pozostawia wiele do życzenia, błędy są przy tym popełniane nie tylko przez samych pracodawców, ale i przez pracowników. Ubezpieczenia NNW przydają się także wówczas, gdy pod naszą opieką znajduje się młodzież szkolna. Ta, bez względu na swój wiek, charakteryzuje się dużą dozą niefrasobliwości, opiekunowie muszą zaś ponosić konsekwencje zachowań co najmniej nieprzemyślanych.

Co nam daje polisa?

Poszczególne polisy różnią się między sobą, co do zasady jednak można liczyć na to, że będą one w stanie pokryć zarówno koszty leczenia, jak i rehabilitacji, a także pozwolą nam na uzyskanie zasiłku szpitalnego. W pewnych okolicznościach ubezpieczenie pomoże nam w również w organizacji samej opieki medycznej.

Sprawdź też: https://www.uniqa.pl/ubezpieczenia-dla-ciebie/ubezpieczenie-nnw-i-oc-w-zyciu-prywatnym