Zniżki za bezszkodową jazdę
Porady

Zniżki za bezszkodową jazdę

Niektórzy kierowcy są wyjątkowo mocno zdegustowani faktem, iż muszą kupować obowiązkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej kierowcy, a inne ubezpieczenia ich w ogóle nie interesują. Twierdzą bowiem, że są dobrymi kierowcami, nigdy nie mieli żadnych wypadków i im się to po prostu nie przydarzy. Są oczywiście w błędzie tym bardziej, że wypadki zdarzają się każdemu, ale nie każdemu tak samo często. Ubezpieczyciele to wiedzą i nagradzają tych kierowców, którzy powodują mniej szkód. Głównym mechanizmem nagrody są tutaj zniżki za bezszkodową jazdę.

Mechanizm zniżek

Praktycznie wszyscy ubezpieczyciele oferują dzisiaj mechanizmy nagrody dla kierowców, którzy nie powodują kolizji. Zazwyczaj rabat na ubezpieczenie pojazdu powiększa się co rok o 10% i jest kasowany, jeśli dojdzie do likwidacji szkody. U niektórych ubezpieczycieli można uzyskać nawet 60% rabatu, co jest naprawdę korzystną sprawą. Mechanizmy naliczania zniżek są zazwyczaj dość podobne, ale poważne różnice pojawiają się w kwestii ich utraty.

Limity kwotowe i rodzajowe

Co do zasady, która oczywiście nie jest powszechnie obowiązującą regułą, zniżki traci się w chwili, kiedy musi być likwidowana jakaś szkoda. Co ważne, szkodą nie jest uszkodzenie ciała, które pokrywa ubezpieczenie nnw. Dlatego jeśli coś nam się stanie na przykład na oblodzonym podjeździe, nie będzie to rzutowało na nasze zniżki.

Podobnie będzie w przypadku, kiedy to ktoś inny spowodował kolizję, a my byliśmy po prostu ofiarami. My jeździmy bezszkodowo, a za problemy płaci sprawca wypadku.

Zniżki tracimy w sytuacji, kiedy to my zawiniliśmy, ale nie jest to też całkowicie oczywiste. Często drobne sprawy, na przykład do 1000zl w roku, nie wpływają na naszą historię bezszkodowości. Opony czy szyby potrafią być też wyłączone z mechanizmów związanych z jazdą bezszkodową, ale wtedy autocasco nie pokrywa szkód w nich spowodowanych. W takich sytuacjach konieczne jest dodatkowe ubezpieczenie szyb i ubezpieczenie opon, jeśli nie chcemy za nie płacić z własnej kieszeni.

Pragniesz więcej informacji? Polecamy zatem wejść na stronę https://mtu24.pl/ .