Informacje Oprogramowanie

Oryginalne telefony, a tanie podróbki

Osoby zastanawiające się nad zakupem telefonu komórkowego, a nie posiadające niezbędnych funduszy powinny wstrzymać się z zakupem, jeżeli przez myśl przeszłoby im zakupienie tańszych zamienników, takich jak nokla zamiast telefonu Nokia c5, których nazwy być może brzmią podobnie, mają podobne gabaryty oraz funkcje, ale pod względem wykonania są to dwa różne światy. Jednak musi tak przecież być, jeżeli oryginalna komórka kosztuje trzy albo cztery razy drożej. Wiadomym jest także, że jakąś część kwoty, którą płaci się za telefon tak naprawdę płacimy za markę, ale na pewno nie jest to 60% ceny telefonu!

Wiadomym jest, że Apple za swoją markę zbiera większe zyski niż inni producenci, ale wszystko mający iphone 4 jest chyba wart swojej ceny. Zresztą moje słowa potwierdzają miliony ludzi, którzy decydują się na zakup tego cudeńka, który zapewnia nie tylko możliwość pisania smsów oraz wykonywania połączeń, ale setki innych czynności, które można wykonać za jego pomocą.

Chińskie podróbki

Niestety chińskie podróbki powoli zalewają także polski rynek i co gorsza znajdują w naszym kraju odbiorców. Zazwyczaj są to młodzi zdesperowani ludzie, którym marzą się sprzęty z najwyższej półki, a nie mają na to po prostu pieniędzy, więc sięgają po tańsze zamienniki, które w wielu przypadkach psują się już po kilku tygodniach lub miesiącach użytkowania. Oczywiście producenci takich telefonów jak htc wildfire nie musza się martwić takimi konkurentami, gdyż nie budzą oni zaufania większej części klientów i żaden normalny nabywca nawet się nimi nie zainteresuje, bo wie, że wydane nań pieniądze okażą się gotówką wyrzuconą w błoto.

Samsung

Najwięcej podróbek doczekała się chyba koreańska firma Samsung, która produkuje nie tylko doskonałe telewizory, ale również telefony komórkowe. Świetnym przykładem jest model nexus s, który potrafi zaspokoić oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów, którzy oczekują od telefonu podobnych możliwości, jakie daje im przenośny komputer. Nexus trafia w gusta zainteresowanych nie tylko ze względu na wysoką funkcjonalność, ale również ładny design i przystępną cenę, która wynosi nieco ponad 1000zł.